4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 MARCA

1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten trudny czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego. Zbawiciel ciągle nas w tym umacnia, karmiąc nas swoim Ciałem, które uczynił pokarmem na życie wieczne. Przystępujmy często do stołu eucharystycznego.

2. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30. razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz.11.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali.

3. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święta tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 17.00.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5.  W tym tygodniu msza św. w poniedziałek o 17.00.

6. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła, a na rozpoczęty tydzień proszę kolejne rodziny: 192, 195, 195b. Dziękuję za przygotowanie kościoła do odpustu.

7. W związku z zawieszeniem zajęć lekcyjnych zwracam się do Rodziców klas od 1-3 o przygotowanie dzieci do sakramentów. Patrz „May Katechizm”. Dzieci klas od 5 – 8 powtórkę wiadomości religijnych. Patrz „Mały Katechizm” i książka „Nowe życie. Przypominamy sobie wiadomości religijne z Katechizm bierzmowanych. Proszę Rodziców i dzieci o sumienne potraktowanie mojej prośby.   Rodziców klasy 0 proszę o utrwalanie modlitwy Ojcze nasz i naukę Zdrowaś Maryjo. Wykonaj portret swojej m.amy.

INTENCJE 23.03 – 29.03

– poniedziałek – +Anatol od Wojciechowskich