UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. – 19 MARCA

ZWRACM SIĘ Z PROŚBĄ DO MOICH PARAFIAN, ABY WYSTAWILI OBRAZ MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W NASZYCH OKNACH. NIECH MARYJA NASZA MATKA BRONI NAS PRZED SZALEJĄCYM WIRUSEM.

1. Przez wstawiennictwo Świętego Józefa módlmy się szczególnie za naszą wspólnotę parafialną o ustanie epidemii wirusa. Msza św. odpustowa o 17.00.

2.  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszej Ojczyźnie przewidziane rekolekcje zostają odwołane, zarówno szkolne jak i parafialne. Odwołana są wszystkie spotkania parafialne. Kwarantanna trwa zgodnie z decyzją Episkopatu do 29 marca.

3. W razie bezpośredniego zagrożenia w naszej parafii kościół może być zamknięty ale wszystkie intencje Mszalne będą odprawiane choć bez udziału wiernych. Kontakt z parafią będzie telefoniczny. Na razie kościół jest otwarty i trwa w nim adoracja Pana Jezusa.

4. Gdyby nie daj Boże ktoś z parafii umarł, pogrzeb będzie na cmentarzu. Proszę ,aby na ewentualny pogrzeb przyszła tylko najbliższa rodzina zmarłego. Msza św. pogrzebowa będzie odprawiona w późniejszym terminie po uzgodnieniu z rodziną. Wszyscy którzy chcą się za niego pomodlić mogą to uczynić w domu albo po pogrzebie na cmentarzu.

5. Jak słyszeliśmy w komunikacie na znak pokoju nie podajemy sobie ręki, w naczyniach nie ma wody święconej, Komunia Św. może być na rękę, nie będzie ucałowania relikwii, a do 29 marca dzieci , młodzież starsi chorzy i obawiający się koronawirusa są objęci dyspensą niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św. Pozostańmy w swoich domach abyśmy sami nieświadomie nie roznosili wirusa i tym samym nie narażali życia innych. Parafia nie ponosi odpowiedzialności za zarażenie się wirusem w kościele.