2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8 MARCA

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 11.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Naszym Paniom składam najlepsze życzenia. Polecajm ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory.

5.  W tym tygodniu msza św. o 17.00.

6. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła, a na rozpoczęty tydzień proszę kolejne rodziny: 203a, 246, 198.

7. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy +Władysławę Furmańską – 10 mszy św. z tacy pogrzebowych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

INTENCJE 09.03 – 15.03

– poniedziałek – +Edward Gancarz 2 rocz.

– wtorek – +Jerzy od koleżanek i kolegów MPGK Krosno – 4

– środa  – +Jerzy od koleżanek i kolegów MPGK Krosno – 5