V Niedziela Wielkiego Postu – 17. 03. 2024 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18.00
  2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a bezpośrednio po nim Msza Święta. Gorzkie Żale w niedzielę po Sumie. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  3. We wtorek Uroczystość Św. Józefa – dzień odpustu parafialnego. Suma odpustowa o godz.18. 00. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00. Kazania odpustowe wygłosi ks. Janusz Zajdel – proboszcz w Potoku.

1. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się 25 marca w Wielki Poniedziałek w godz. 15.30 – 18.00, z przerwą od 16.30 do 17.00.
  2. Został zakupiony nowy, wykonany z pozłacanego mosiądzu, krzyż ołtarzowo – procesyjny. Krzyż zostanie poświęcony na Sumie odpustowej. Zakup został sfinansowany z ofiar składanych z okazji kolędy. Dziękuję anonimowemu darczyńcy za dokupienie podstawy do krzyża. Bóg zapłać.
  3. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. W czasie Mszy Świętych obrzęd poświęcenia palm. Jest to także 80 rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionej Rodziny Ulmów. Na Sumie uroczyste wprowadzenie ich relikwii do naszego kościoła.
  4. Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową odbędzie się XV edycja Krośnieńskich Pól Nadziei. Zbiórkę na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum, przed kościołem prowadzić będą uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich nauczycieli.
  5. Przez cały Wielki Post do skarbonki za ławkami można składać ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”
  6. Dziękuję Rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne Rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek        godz. 18.00     +Władysław Szopa 10 r. śm +Maria

Wtorek                  godz. 9.00       +Zofia +Józef

godz. 18.00     +Jan +Maria Słabik

Środa                    godz. 18.00     +Jan Klatka 28r. śm.

Czwartek              godz. 18.00     +Adam Myrdek z of. rodz. Kaszowskich

Piątek                   godz. 18.00     +Józef Jamrogiewicz z of. Marii Jamrogiewicz

Sobota                  godz. 18.00     +Helena Zawisza z of. sąsiadów Gajdów

Niedziela              godz. 8.30       +Albert Wojdyła w 45 r. śm. z of syna z rodziną