VI Niedziela Wielkiego Postu –Palmowa 24. 03. 2024 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś na sumie uroczyste wprowadzenie relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów do naszego kościoła.
  2. Msze Święte w poniedziałek i środę będą o godz. 18.00 a we wtorek o 8.00.
  3. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się 25 marca w Wielki Poniedziałek w godz. 15.30 – 18.00, z przerwą od 16.30 do 17.00.
  4. Sakramentalne małżeństwo zamierzają zawrzeć Patrycja Katarzyna Szarek z domu Polak tutejsza i Jakub Szymon Szarek par. Jedlicze. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.

1. Odwiedziny chorych w Wielką Środę od godz. 16.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w liturgii w kościele. Zachęcam, żeby w tych dniach znaleźć czas na adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Bożym Grobie.
  3. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do 22.00
  4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli spożywamy tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; ten post obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. Ponadto w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych osoby od 14 roku życia. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Wcześniej o 17.30 Droga Krzyżowa. Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00. Od 20.00 do 21.00 adorację poprowadzi nasza schola.
  5. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd poświęcenia o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Możliwość adoracji od 8.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00
  6. W niedzielę Zmartwychwstania adoracja od godz. 5.00. Rezurekcja o godz. 6.00, suma o 11.00 (zmiana czasu)
  7. We środę po Mszy Świętej wieczornej zbiórka ministrantów.
  8. Bóg zapłać p. Alicji Bobusia za przygotowanie pięknych palm. Dodatkowo dwie palmy otrzymaliśmy od społeczności szkolnej. Bóg zapłać
  9. Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć Hospicjum krośnieńskie w ramach akcji Caritas „Pola Nadziei”
  10. Dziękuję Rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne Rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek        godz. 18.00     +Adam Myrdek z of. Katarzyny i Wojciecha Florczak

Wtorek                  godz. 8.00       +Alina Żebracka w 2 r. śm.

Środa                    godz. 18.00     +Józef Jamrogiewicz z of. bratowej z rodziną.

Czwartek              godz. 18.00     Dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski

Sobota                  godz. 19.00     +Grzegorz Krzysztyniak