Zesłanie Ducha Świętego – 28. 05. 2023r. – ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego a jutro święto NMP Matki Kościoła
 2. W środę zakończenie nabożeństw majowych.
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołanie da kapłaństwa.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 16.00 a od 17.00 okazja do spowiedzi.

 1. W niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres komunii świętej wielkanocnej.
 2. W sobotę, jeśli nie będzie padało zapraszam, tych którzy chcą i mogą na godz. 9.00. Będziemy chcieli uzupełnić ziemię i wyrównać teren wokół kościoła i na nowo zasiać trawę. Proszę, żeby przynieść z sobą metalowe grabki lub inny sprzęt do wyrównania ziemi.
 3. 17 czerwca planowana jest pielgrzymka parafialna do Markowej – muzeum rodziny Ulmów, Łańcuta – zwiedzanie zamku i Leżajska – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Koszt ok. 140 zł zawiera bilety wstępu, przewodników, transport i jednodaniowy obiad. Zapisy w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc
 4. Jeśli ktoś chciałby zamówić intencję mszalną na drugą część bieżącego roku proszę żeby zrobić to w najbliższym czasie ponieważ będę wpisywał kolejne intencje pogrzebowe i później może okazać się że nie ma już wolnych miejsc.
 5. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka
 6. Dziękuje Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła, a także za „dar ołtarza”, którym jest odnowiona puszka komunijna. W następnym tygodniu kolejne rodziny proszę o posprzątanie kościoła.
 7. Urząd Gminy informuje o możliwości zrobienia bezpłatnych badań w ramach programu „Profilaktyka 40 plus” w Ośrodku Zdrowia w Jaszczwi, 3 czerwca w godz. 7.00 – 12.00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja – tel. 517 194 743
 8. Intencje mszalne w tym tygodniu:

Poniedziałek       godz. 18.00     +Stanisława i +Władysław Wojnar od Małgorzaty i                                                             Tomasza   Goleń z Potakówki

Wtorek                 godz. 18.00     + Robert +Marcin Wojnar z of koleżanek i kolegów z                                                        pracy z firmy DELTA Zręcin

Środa                    godz. 18.00     +Stanisława i +Władysław Wojnar od Sylwii i Jana                                                           Wojdyłów

Czwartek              godz. 18.00     + Robert +Marcin Wojnar z of rodziny Józefczyków

Piątek                   godz. 18.00     +Stanisława i +Władysław Wojnar od rodziny                                                                     Woźniaków z Potakówki

Sobota                 godz. 18.00     + Robert +Marcin Wojnar z of rodziny Dobrzańskich

Niedziela              godz. 8.30       +Sławomir Stasik od rodz. Twaróg

                             godz. 11.00     +Stanisław i +Emilia Kłosowicz

Dodaj komentarz