Uroczystość Trójcy Świętej – 04. 06. 2023r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres komunii świętej wielkanocnej.
  2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zgłębiać będziemy tajemnicę obecności Chrystusa w Eucharystii. Msze Święte o 8.30 i 11.00. W tym roku z procesją eucharystyczną pójdziemy na „Dół” i wrócimy do kościoła. O przygotowanie ołtarzy proszę I – państwa Myśliwych, II państwa Skórów, III państwa Krzysztyniaków IV-AK. Zachęcam do licznego udziału w procesji, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. OSP proszę o zabezpieczenie trasy procesji i niesienie baldachimu.

1. Sakramentalne małżeństwo zamierzają zawrzeć Grzegorz Godlewski parafia tutejsza i Sabina Wojtuń parafia Korczyna. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  2. W sobotę, przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na pokrycie długu za remont kościoła. Bardzo proszę o ich życzliwe przyjęcie i z góry dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Listy do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. Wczoraj udało się uzupełnić braki ziemi, wyrównać teren wokół kościoła i zasiać trawę. Bardzo dziękuję za tak pozytywną odpowiedź na prośbę o pracę przy kościele. Dzięki temu, że przyszło 25 osób udało się wszystkie prace sprawnie wykonać. Wszystkim bardzo, bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  4. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  5. Dziękuje Rodzinom, które posprzątały i udekorowały kościół i kolejne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek       godz. 18.00     +Stanisława i +Władysław Wojnar od rodziny Majkutów

Wtorek                 godz. 18.00     + Robert +Marcin Wojnar od dziadków Ani

Środa                    godz. 18.00     +Stanisława i +Władysław Wojnar od pracowników                                                           SP  w Jedliczu

Czwartek             godz. 8.30       +Maria Węglowska w 5 r. śm

godz. 11.00     Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i potrzebne łaski dla                                                      Anny i Mirosława w 25r. ślubu.

Piątek                   godz. 18.00     +Stanisława i +Władysław Wojnar od Agaty i                                                                    Wiesława  Ciupa

Sobota                 godz. 18.00     + Robert +Marcin Wojnar z of kuzyna Pawła z rodziną

Niedziela              godz. 8.30       +Leszek Kasza 7 r. śm.

godz. 11.00     +Ludwika +Józef Grzesik