I Niedziela Adwentu – 27. 11. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter: przygotowuje nas na liturgiczną Uroczystość Bożego Narodzenia, ale równocześnie kieruje nasze oczekiwanie ku powtórnemu przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  2. W okresie Adwentu zapraszam codziennie w dni powszednie na godz. 17.00 na Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty. Szczególnie zapraszam dzieci, do noszenia lampionów. Codziennie będą rozdawane specjalne naklejki, i inne drobne niespodzianki. Szczegóły na pierwszych Roratach.
  3. Dodatkowe Msze Święte o godz. 18.00 codziennie, poza czwartkiem i piątkiem. Kancelaria parafialna czynna od 18.30.

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Wcześniej od 15.30 odwiedziny chorych. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej
  2. Zakończyliśmy prace przy kostce. Wykonano drogę procesyjną wokół kościoła, wjazd do garażu, poprawiono miejsca zapadnięcia istniejącej kostki. Bóg zapłać za każdą złożoną na ten cel ofiarę.
  3. Dziękuję: rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne rodziny proszę o podjęcie tego zadania. Bardzo dziękuję p. Agacie za przygotowanie pięknej dekoracji adwentowej – Bóg zapłać.
  4. W dniach 1, 2, 3 grudnia tj. czwartek piątek i sobotę w godz. 9.00-15.00 Pan Organista będzie roznosił opłatki. Rozpocznie od rodziny p. Maciejowskich idąc w stronę kościoła i dalej Zręcina. Proszę o życzliwe przyjęcie P. Organisty. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za Jego całoroczną ofiarną posługę.
  5. W tym tygodniu, począwszy od poniedziałku przez cały tydzień, druhowie z OSP będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok.
  6. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Poniedziałek         godz. 17.00                +Janusz Krzysztyniak od kolegów i koleżanek                                                                  synów z Żarnowca

Wtorek                 godz. 17.00                 +Jan Skałuba od syna Wojciecha z rodziną

Środa                   godz. 17.00                 +Janusz Krzysztyniak od teściowej Kazimiery

Czwartek             godz. 17.00                   +Jan Skałuba od syna Bogusława z rodziną

Piątek                  godz. 17.00                 +Janusz Krzysztyniak od szwagra Adama z                                                                        żoną

Sobota                 godz. 17.00                 +Janusz Krzysztyniak od Anny z rodziną

Niedziela              godz. 8.30                  +Maria +Jan Piskorz

godz. 11.00                 +Danuta +Andrzej +Antoni Ruśnica +Maria                                                                         Bortkiewicz

Do czwartku ks. Stanisław Szańca będzie odprawiał w Korczynie Msze Święte z ofiar uczestników pogrzebu za śp. Adama Myrdka, a od soboty do 08. 12. za śp. Józefa Jamrogiewicza. Za tych zmarłych będziemy się modlić w czasie Mszy św. o 17.00 w naszym kościele.

Intencje Mszy Św. o 18.00:

poniedziałek + Jan Furtek od rodziny Mikrut

wtorek + Jan Furtek od Juliana z rodziną

środa + Jan Furtek od Mieczysława Kocura

sobota Dziękczynna z prośba o zdrowie, Boże bł. i potrzebne łaski dla Kacpra z okazji 18 r. urodzin.