XIX Niedziela zwykła – 07. 08. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości – zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu w intencji osób uzależnionych.
  2. Dziś po Sumie zmiana tajemnic różańcowych
  3. W tym tygodniu obchodzimy Święta: we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein – patronki Europy a we środę św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

1. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny
  2. Parafia w Potoku zaprasza na Wieczór Miłosierdzia w piątek 12 sierpnia na godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  3. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się Daria Szczepanek – parafia Szczepańcowa i Dominik Czekaj parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  4. Do odebrania są rozpiski intencji pogrzebowych za śp. Janusza Krzysztyniaka, Jana Skałubę, Urszulę Furtek, Alinę Żebracką
  5. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła w tym tygodniu. W następnym tygodniu kościół posprzątają i udekorują rodziny Państwa Młodych.  P. Marii i p. Januszowi dziękuję za zadbanie o krzewy przy plebanii, p. Adamowi za przygotowanie pieca CO w kościele do sezonu. Bóg zapłać.

Poniedziałek       godz. 18.00                 +Marcin i +Robert Wojnar od Dyrektora i pracowników ZSP w Żarnowcu

Wtorek                godz. 18.00                 +Helena Biedroń od Alicji i Stefana z rodziną

Środa                   godz. 18.00                 +Marcin i +Robert Wojnar od Dyrektora i pracowników ZSP w Żarnowcu

Czwartek              godz. 18.00                O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

Piątek                  godz. 18.00                 +Marcin i +Robert Wojnar od sąsiadów Drożdżowicz i Wąś

Sobota                 godz. 15.00                 ślub

godz. 18.00                 +Ks. Marian Kaszowski w 20 r. śm.

Niedziela              godz. 8.30                  +Katarzyna i Jan Terefenko

godz. 11.00                 +Adam Dziura w 30 r. śm.

Ks. Stanisław Szańca będzie odprawiał w Korczynie następujące intencje mszalne: do środy za śp. Stanisławę i Władysława Wojnar a od czwartku 11 do soboty 20. 08. za śp. Marię Wołoszyn. W tych dniach będziemy się modlić za nich, w czasie Mszy św. w naszym kościele.