XVIII Niedziela zwykła – 31. 07. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień – zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu w intencji osób uzależnionych.
  2. Wtorek to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Można go zyskać pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie i modlitwę w kościele parafialnym.
  3. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya patrona kapłanów, w modlitwach polecamy wszystkich duszpasterzy
  4. W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego
  5. W niedzielę po Sumie zmiana tajemnic różańcowych

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a od 16.15 odwiedziny chorych.
  2. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny
  3. Dziękuję p. Zbigniewowi za wykoszenie trawy oraz rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła w tym tygodniu. Następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania. Bóg zapłać.
  4. Cieszymy się doposażeniem naszej świątyni w nową chrzcielnicę. Jest wykonana z mosiądzu złoconego i srebrzonego i bogato zdobiona. Serdecznie dziękuję Rodzinie, która złożyła ofiarę na jej zakup i w całości ją ufundowała. Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca i tradycyjnie przedstawiciele Rady Parafialnej odwiedzą parafian w domach w ramach zbiórki ofiar. Na najbliższe miesiące zmieni się jednak przeznaczenie składanych ofiar. Ofiary składane do tej pory na spłatę długu za remont kościoła będą wykorzystane wyłącznie na spłatę długu.

Po konsultacji z Radą Parafialną postanowiliśmy przygotować się do wykonania drogi procesyjnej z kostki wokół kościoła. Ułatwi ona odprawienie procesji rezurekcyjnej, z racji odpustu czy innych uroczystości. Mamy zabezpieczone środki na połowę tej inwestycji. Dlatego w najbliższych miesiącach zbiórka ofiar w domach będzie przeznaczona na ten cel. Proszę o życzliwe przyjęcie radnych i w miarę możliwości o ofiarność. Listy są do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Poniedziałek       godz. 18.00                 +Marcin i +Robert Wojnar od rodziców

Wtorek                godz. 18.00                 +Helena Biedroń od chrzestnej Krystyny z rodziną

Środa                   godz. 18.00                 +Marcin i +Robert Wojnar od siostry z synem

Czwartek              godz. 18.00                +Zofia

Piątek                  godz. 18.00                 +Marcin i +Robert Wojnar od wujka Tadeusza i cioci Wiesławy

Sobota                 godz. 18.00                 +Stanisława i Aleksander (15 r. śm.) Głowaccy

Niedziela              godz. 8.30                  +Mariusz Sanocki w 1 r. śm.

godz. 11.00                 +Antoni +Grzegorz +Marceli +Czesława

Od 01-10 sierpnia Msze Święte z ofiar uczestników pogrzebu za śp. Stanisławę i Władysława Wojnar będzie odprawiał w Korczynie ks. Stanisław Szańca. W tych dniach będziemy się modlić za nich, w czasie Mszy św. w naszym kościele.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Dziura. Powierzmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…