I niedziela Adwentu 28. 11. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter: przygotowuje nas na liturgiczną Uroczystość Bożego Narodzenia, ale równocześnie kieruje nasze oczekiwanie ku powtórnemu przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  2. W okresie Adwentu zapraszam codziennie w dni powszednie na godz. 17.00 na Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty. Szczególnie zapraszam dzieci, do noszenia lampionów. Codziennie będą rozdawane specjalne naklejki i inne drobne niespodzianki.

1. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się Ewelina Furtek – parafia tutejsza i Krystian Janocha parafia Dobieszyn – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  2. Spotkanie ze św. Mikołajem w naszym kościele odbędzie się 6.12. po Mszy Świętej ok. 17.40. Na spotkanie zapraszam także scholę i ministrantów. Sekretariat św. Mikołaja czynny w zakrystii, w niedzielę po Mszach świętych i w poniedziałek od 15.30.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych do odwiedzin można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 16.00.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie a po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania. Bóg zapłać p. Agacie za przygotowanie pięknego wieńca adwentowego.
  6. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” „i „Niedzieli”
  7. W imieniu rodziny i Organizatorów serdecznie dziękuję za złożone datki na rehabilitację Filipka Wasłowicza. W całej akcji zebrano 26042,70. Pieniądze trafiły na konto Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej.

Poniedziałek        godz. 17.00     +Maria Dziura od męża

Wtorek                 godz. 17.00     +Kazimiera Wojdyła od rodziny Okrzesa

Środa                    godz. 17.00     +Ks. Andrzej Baran od rodzin Fornal i Ciupa

Czwartek              godz. 17.00     +Ks. Andrzej Baran od parafian