II niedziela Adwentu 05. 12. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ofiary można wrzucić do skrzynki za ławkami.
  2. W okresie Adwentu zapraszam codziennie w dni powszednie na godz. 17.00 na Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty. Szczególnie zapraszam dzieci, do noszenia lampionów. Codziennie są rozdawane specjalne naklejki i inne drobne niespodzianki.
  3. Spotkanie ze św. Mikołajem w naszym kościele odbędzie się jutro po Mszy Świętej ok. 17.40. Na spotkanie zapraszam także scholę i ministrantów. Sekretariat św. Mikołaja czynny w zakrystii dziś pół godziny po Mszach świętych i w poniedziałek od 15.30.

1. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  2. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się Ewelina Furtek – parafia tutejsza i Krystian Janocha parafia Dobieszyn – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  3. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  4. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”
  5. Od dziś w zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena 7 zł.

Intencje modlitewne na grudzień:

Ogólna:  Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego

Diecezjalna: Za tych, którzy w tym roku odejdą z tego świata, o łaskę dobrej śmierci.

Poniedziałek        godz. 17.00     +Marcin Wasłowicz od rodziny Stępniów z Moszczanicy

Wtorek                 godz. 17.00     +Kazimiera Wojdyła od ucz. pogrz.

Środa                    godz. 17.00     +Maria Dziura od syna z rodziną

Czwartek              godz. 17.00     +Andrzej Sypuła

Piątek                   godz. 17.00     +Kazimiera Wojdyła od ucz. pogrz.

Sobota                  godz. 17.00     +Marcin Wasłowicz od Elżbiety i Grzegorza Czekaj z dziećmi

Niedziela              godz. 8.30       + Józef +Waleria +Franciszek Michalscy, +Julia i +Stanisław    Fara

godz. 11.00     +Marian Pac w 21 r. śmierci.