XXVIII niedziela zwykła 10. 10. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś po mszach świętych można ofiarą do puszek wesprzeć rehabilitację wcześniaka Filipka, który przyszedł na świat w rodzinie naszych parafian państwa Wasłowiczów. Z tej racji nie organizujemy zbiórki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na rzecz Filipka organizowana jest zbiórka nakrętek plastikowych. W Żarnowcu będzie wystawiony pojemnik przed Domem Ludowym od środy do środy (z wyjątkiem niedzieli) w godzinach od 9.00 do 16.00.

1. Od jutra następuje zmiana godziny odprawiania Mszy Świętej w dzień powszedni na godzinę 17.00. Zachęcam wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach różańcowych. O odmawianie różańca proszę w tym tygodniu Róże Różańcowe: W poniedziałek Różę św. s. Faustyny; we wtorek Różę św. Antoniego, w środę Różę św. Andrzeja Boboli, w czwartek Różę św. Wojciecha, w piątek Różę św. Józefa, w sobotę Akcję Katolicką
  2. Ponawiam zachętę do utworzenia męskiej Róży różańcowej.
  3. Przygotowujemy się do wizytacji biskupiej, która odbędzie się w naszej parafii 19.10.2021r. O 15.00 modlitwa na cmentarzu a od 17.00 główne uroczystości. Dokładny program zostanie podany w następną niedzielę. Już dziś zachęcam do włączenia się w te uroczystości i proszę o pomoc w ich przygotowaniu. Będzie to także dzień udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klas I i II szkoły ponadpodstawowej. Młodzież tę zapraszam na spotkanie we wtorek na godz. 16.00.
  4. W poniedziałek po mszy świętej i różańcu zbiórka ministrantów. W czwartek spotkanie scholii.
  5. W piątek 15 października o godz. 13.30 w Krośnie w kościele św. Piotra i Jana z Dukli odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodzin. Organizatorzy zapraszają wszystkich a szczególnie rodziny, które doświadczyły straty nienarodzonego dziecka.
  6. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania. Dziękuję p. Adamowi i p. Arturowi za renowacje podstawy dzwonnicy, p. Antoniemu i p. Arturowi za odnowienie schodów na chór, p. Piotrowi za wykoszenie trawy przy kościele a p. Januszowi za jej wywiezienie. Członkom Rady Parafialnej za przywiezienie wyposażenia kościoła z Domu Ludowego.
  7. Wznowiliśmy kolportaż prasy katolickiej. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”
  8. Intencje mszal,-ne:

Poniedziałek         godz. 17.00                 +Anna Grzesik od syna Jana z rodziną

Wtorek                  godz. 17.00                 +Janina Czekańska od pracowników Sądu Rejonowego z ul. Wolności ( 1 r. śm.)

Środa                    godz. 17.00                 +Janina Czekańska od sióstr św. Józefa

Czwartek               godz. 17.00                 +Janina Czekańska od sąsiadów

Piątek                   godz. 17.00                 +Kazimiera Wojdyła od sąsiadów Jakubowskich

Sobota                  godz. 17.00                 +Anna Grzesik od rodziny Janasów