XXVII niedziela zwykła 03. 10. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. W ubiegłą niedzielę na Mszach Świętych uczestniczyło 205 osób a do Komunii Świętej przystąpiło 55 osób. Niestety zauważalny jest spadek ilości osób regularnie uczestniczących w niedzielnej Eucharystii. Cieszy natomiast to, że coraz większy procent przystępuje do Komunii Świętej.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy za powołanych i o nowe powołania

1. Codziennie odprawiamy nabożeństwa różańcowe po Mszy świętej. Zachęcam wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w tych nabożeństwach. Dla najmłodszych przygotowane są specjalne materiały z Gościa Niedzielnego „List dla M.” O odmawianie różańca proszę w tym tygodniu Róże Różańcowe: W poniedziałek Różę św. Józefa; we wtorek Różę św. s. Faustyny, w środę Różę św. Antoniego, w czwartek Różę św. Andrzeja Boboli, w piątek Różę św. Wojciecha
  2. Przygotowujemy się do wizytacji biskupiej, która odbędzie się w naszej parafii 19.10.2021r. Już dziś zachęcam do włączenia się w te uroczystości i proszę o pomoc w ich przygotowaniu. Będzie to także dzień udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klas I i II szkoły ponadpodstawowej. Młodzież tę zapraszam na spotkanie w czwartek po Mszy Świętej (należy przynieść krótki życiorys wybranego patrona, zaświadczenie o uczęszczaniu na lekcje religii, świadectwo chrztu – osoby ochrzczone poza parafią). (
  3. W piątek po Mszy świętej i różańcu zapraszam na krótkie spotkanie Radę Parafialną.
  4. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na pokrycie długu za remont kościoła. Rozliczenie w następną niedzielę.
  5. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  6. W rodzinie państwa Wasłowicz przyszedł na świat Filipek. Chłopiec urodził się w 24 tygodniu ciąży. Ważył tylko 700g. Od pierwszego dnia dzielnie walczył o życie a teraz razem z rodzicami walczy o zdrowie, by mógł w przyszłości normalnie funkcjonować. Potrzebuje stałej rehabilitacji, która jest kosztowna i przerasta możliwości rodziców. Jako wspólnota parafialna chcemy wesprzeć rodziców dziecka. W najbliższą niedzielę po mszach świętych będzie można wrzucić dobrowolną ofiarę do puszki, która zostanie przekazana rodzicom. Zachęcam aby z otwartymi sercami włączyć się w te pomoc. Bóg zapłać.
  7. Sakramentalne małżeństwo zamierzają zawrzeć Daniel Józef Kudroń parafia tutejsza i Magdalena Katarzyna Wojtoń parafia Klimkówka. Zapowiedź II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  8. Wznawiamy kolportaż prasy katolickiej. „Gość niedzielny” jest dostępny od tego tygodnia „Niedziela” od następnego. Można także nabyć specjalny numer „Gościa” związany z beatyfikacją Prymasa i Matki Czackiej.

Poniedziałek         godz. 18.00                 +Ks. Andrzej Baran od parafian

Wtorek                 godz. 18.00                 +Kazimiera Wojdyła od rodziny Wierdak

Środa                    godz. 18.00                 +Adrian Kobak w 6 rocz. śmierci od rodziców

Czwartek               godz. 18.00                 +Anna Grzesik od sąsiadów Bieniasz