XVI niedziela zwykła 18. 07. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj, rozpoczynamy 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem W drogę do Źródła Życia. Na jego zakończenie, czyli w następną niedzielę 25 lipca, po każdej Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na akcję – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Niedziela 25 lipca będzie także obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. W tym dniu będzie zorganizowana zbiórka do puszek a pieniądze zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas.

  1. Od najbliższej środy wracamy do cotygodniowych nabożeństw ku czci naszego patrona św. Józefa. Nabożeństwa będą odprawiane w każdą środę po Mszy Świętej.
  2. Do przyjęcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Monika Marzena Szopa parafia tutejsza i Łukasz Stanisław Szarek zam. Bratkówka parafia Ustrobna. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  3. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na spłatę długu za remont kościoła. Bóg zapłać parafiance ze Stawiska, która przekazała 2 tys. zł. na spłatę rachunku za gaz w kościele.
  4. Bóg zapłać za posprzątanie, udekorowanie kościoła oraz usunięcie chwastów w obejściu i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  5. Dziękuję p. Piotrowi za pomoc w wykoszeniu trawy wokół kościoła a panom Adamowi i Pawłowi za ustawienie nawiewu w kościele.
  6. Intencje mszalne:

Poniedziałek                     godz. 18.00    +Władysław Kubit od Danuty           Jamrogiewicz z rodziną

Wtorek                             godz. 18.00      ++rodziców +Marię i +Władysława w 20 r. śm.

Środa                                godz. 18.00     +Justyna +Józef Such

Czwartek                          godz. 18.00      +Katarzyna Czelny  

Piątek                               godz. 18.0        +Zofia Kudroń od szwagierki Zofii Gancarz z rodz.

Sobota                             godz. 18.00       Dziękczynna w 70 r. ur. Zygmunta

Niedziela                         godz. 8.30         +Zdzisław Szkałuba

                                        godz. 11.00       +Marek Wesołowski 1 r. śm. +Klemens Wesołowski +Helena Dusza +Leon Berezowski

Dodaj komentarz