XII niedziela zwykła 20. 06. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Od jutra dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają tzw. „biały tydzień”. Zapraszam do udziału w Mszach Świętych i modlitwy w ich intencji.
  2. W czwartek o godz. 19.00 krótkie spotkanie Rady Parafialnej
  3. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z racji, że zakończenie roku w szkole podzielone jest na trzy tury zapraszam dzieci i młodzież szkolną na Mszę Świętą na godz. 18.00. Od 17.00 okazja do spowiedzi.

1. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej oraz scholi.
  2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę i konto parafialne na spłatę długu za remont kościoła.
  3. Proszę następne rodziny o podjęcie dyżuru sprzątania kościoła.
  4. Zarząd OSP organizuje zbiórkę darów dla pogorzelców z Nowej Białej w powiecie nowotarskim  — środki czystości, mopy, miotły, artykuły spożywcze długoterminowe, itp. Dary można przywieść do strażnicy OSP w Żarnowcu we  środę od 9:00 do 12:00 i w piątek od 18:00 do 20:00 Z góry serdecznie dziękujemy.
  1. Dobiega końca uroczysta Msza Święta podczas której dzieci z klas II I III po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc w Komunii Świętej. Składam podziękowanie rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do tej uroczystości przede wszystkim za świadectwo wiary i budzenie w dzieciach ducha pobożności eucharystycznej przez udział w Mszach Świętych i spotkaniach przygotowujących do przyjęcia pierwszej komunii świętej. Dziękuję także za przygotowanie naszej świątyni i placu do dzisiejszej uroczystości oraz za dar ołtarza, którym jest odnowienie/wyzłocenie kielicha i pateny mszalnej oraz pateny komunijnej. Pragnę życzyć zarówno dzieciom jak i ich rodzicom nieustannego pogłębiania życia religijnego, sakramentalnego, a w szczególności pobożności eucharystycznej.

Poniedziałek                     godz. 18.00                 +Justyna +Józef Such

Wtorek                             godz. 18.00                 +Czesława Żebracka z of. syna Jana

Środa                                godz. 18.00                 +Antoni +Grzegorz

Czwartek                          godz. 18.00                 +Julia Grzesik od sąsiadów Szymańskich