Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23. 05. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o 8.30 nabożeństwo majowe. W tygodniu Litanię do Matki Bożej śpiewamy po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.
  2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte o 8.00 i 18.00.
  3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii we wtorek po Mszy Świętej.

1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku z procesją eucharystyczną pójdziemy na „Dół”. I wrócimy pod kościół (4 ołtarz). Proszę rodziny mieszkające przy trasie procesji o przygotowanie, jak w poprzednich latach, ołtarzy. Gdyby była potrzebna jakakolwiek pomoc jestem do dyspozycji.
  3. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Agata Anna Chochołek zam. Żarnowiec parafia tutejsza i Gabriel Dominik Najba zam. Chorkówka parafia Żeglce. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest, aby dał znać do Urzędu Parafialnego.
  4. Dziękuję p. Kazimierzowi za wykonane uchwyty na drążki do baldachimu. Bóg zapłać.
  5. Bóg zapłać Różom Różańcowym za podjęcie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Dziękuję za wszelkie ofiary przekazywane na tacę i konto parafii przeznaczone na wyrównanie długu za wykonane prace przy kościele. Bóg zapłać.
  7. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w tym tygodniu i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek 24.05.          godz. 8.00                   +Ks. Andrzej Baran od uczniów kl. I

godz. 18.00                 1) +Julia Grzesik od męża Edwarda

2)+Ks. Kazimierz Bugiel i Jego Rodzice

Wtorek 25.05                   godz. 18.00     +Maria Drożdżowicz od rodz. Myrdków z Żarnowca

Środa 26.05.                     godz. 18.00                 +Władysław Kubit od kolegów z Huty Szkła.

Czwartek 27.05.               godz. 18.00                 +Stanisław Smoleń i o potrzebne łaski i Bożą opiekę dla Romualdy.

Piątek 28.05.                   godz. 18.00                 1)+Stanisław i +Marek

2) +Ks. Andrzej Baran od uczniów z Przedszkola

Sobota 29.05.                  godz. 18.00                 1)+Maria Drożdżowicz od OSP Żarnowiec

2) +Ks. Andrzej Baran od uczniów kl. VI w Żarnowcu

Niedziela 30.05.

godz. 8.30                   + Ludwika i +Józef Grzesik

godz. 11.00                 +Marek w 5 r. śm.