Uroczystość Trójcy Świętej 30. 05. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Po sumie nabożeństwo majowe. O 17.45 w kościele oo. Franciszkanów w Krośnie wieczór poezji i pieśni „Ave Maria”. Zachęcam do udziału, szczegóły na plakacie w gablotce.
  2. W poniedziałek na Mszę Świętą i spotkanie zapraszam młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania (klasa VIII SP i I szkoły ponadpodstawowej).

1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii we wtorek po Mszy Świętej.
  2. Zbiórka ministrantów w środę a spotkanie scholi w piątek o 19.00
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Codziennie okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą a w I piątek od godz. 17.00.
  4. Chorych do odwiedzin w I piątek proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zgłębiać będziemy tajemnicę obecności Chrystusa w Eucharystii. Msze Święte o 8.30 i 11.00. W tym roku z procesją eucharystyczną pójdziemy na „Dół” i  wrócimy do kościoła. Proszę rodziny mieszkające przy trasie procesji o przygotowanie, jak w poprzednich latach, ołtarzy. O przygotowanie czwartego ołtarza obok kościoła proszę AK. Zachęcam do licznego udziału w procesji, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. OSP proszę o zabezpieczenie trasy procesji i niesienie baldachimu.
  6. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja eucharystyczna.
  7. W piątek z racji dyspensy udzielonej przez Ks. Aba Adama Szala nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Agata Anna Chochołek Żarnowiec parafia tutejsza i Gabriel Dominik Najba zam. Chorkówka parafia Żeglce. Zap. II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest aby dał znać do Urzędu Parafialnego.
  9. Dziękuję p. Januszowi i p. Piotrowi za wykoszenie i wypielenie trawy przy kościele. P. Marii za wypranie i wyprasowanie wszystkich ornatów. Bóg zapłać.
  10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazywane na tacę i konto parafii przeznaczone na wyrównanie długu za wykonane prace przy kościele.
  11. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w tym tygodniu i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek                     godz. 18.00             +Maria Drożdżowicz od rodz. Adamskich

Wtorek                              godz. 18.00            +Julia Grzesik od Krystyny Zając z rodziną

Środa                                godz. 18.00              +Andrzej Sypuła

Czwartek                          godz. 8.30              +Ks. Andrzej Baran i +Ks. Stanisław Turoń

godz. 11.00              +Stanisław Kłosowicz 9 r. śm. +Emilia

Piątek                              godz. 18.00              +Maria Drożdżowicz od rodz. Kapałów

Sobota                             godz. 18.00            +Jan Wielgo od wnucząt: Karoliny, Katarzyny i Macieja Mazur.

Niedziela                          godz. 8.30               + Michał, +Andrzej, +Jadwiga, +Stanisław Kubaccy i + Leszek Soliński

godz. 11.00         +Teresa Latkiewicz w 4 r. śm. I zm. z rodziny