Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16. 05. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj po sumie nabożeństwo majowe. W tygodniu Litanię do Matki Bożej śpiewamy po Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy Św. o 8.30. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.
  2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę. Dzień wcześniej w Bazylice Archikatedralnej święcenia kapłańskie. Pamiętajmy w modlitwach o diakonach, którzy przygotowują się do święceń prezbiteratu. Wśród nich jest dk. Tomasz Biedka pochodzący z Krosna – Polanki. Jest on związany z naszą parafią. W ramach akcji powołaniowej przyjeżdżał do Żarnowca. Ks. Tomasz po święceniach będzie odprawiał Msze św. w naszej parafii. W najbliższą niedzielę na sumie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

1. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, z poświęceniem i wręczeniem medalików i nabożeństwo majowe zapraszam dzieci z klas II i III wraz z rodzicami.
  2. W piątek na naszą parafię przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 8.00. Główną intencją adoracji jest usilna prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz modlitwa za powołanych. Zachęcam do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Róże Różańcowe proszę rozplanowanie adoracji, żeby zawsze ktoś był w kościele.

8.00 – 10.00         Róża św. Andrzeja Boboli

10.00 – 12.00       Róża św. Antoniego

12.00 – 14.00       Róża św. s. Faustyny

14.00 – 16.00       Róża św. Józefa

16.00 – 18.00       Róża św. Wojciecha

1. Dziękuję p. Marii i p. Januszowi za zadbanie o rośliny na klombie przy plebanii. P. Adamowi za zakup a p. Wojciechowi za zamontowanie nowego wzmacniacza do nagłośnienia w kościele. Bóg zapłać.
  2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazywane na tacę i konto parafii przeznaczone na wyrównanie długu za wykonane prace przy kościele.
  3. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w tym tygodniu i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek 17.05.          godz. 18.00     +Maria Drożdżowicz od rodz. Jaworskich z Ustrobnej

Wtorek 18.05.                  godz. 18.00     +Władysław Kubit od społeczności krośnieńskiego „Elektryka”

Środa 19.05.                     godz. 18.00                 +Marek Wojnar

Czwartek 20.05.               godz. 18.00                 +Maria Drożdżowicz od rodz. Urbanek

Piątek 21.05.04.              godz. 18.00                 +Justyna i +Józef Such

Sobota 22.05.04.             godz. 18.00                 + Jan Wielgo od Maryli i Beaty Wielgo

Niedziela 23.05.

godz. 8.30                   + Maria 4 r. śm. od męża z dziećmi

godz. 11.00     1. +Zbigniew Szopa 15 r. śm. od żony z rodziną

1. +ks. Andrzej Baran od uczniów kl. 3.