VI niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. W kontekście zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19 prosimy naszych parafian, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób. W naszym kościele może obecnie przebywać 12 osób. Przygotujemy nagłośnienie i ławki na zewnątrz aby umożliwić wszystkim chętnym udział w liturgii Triduum Paschalnego.

Przypominam, że jest możliwość przyjmowania komunii świętej „na rękę”. Osoby, które chciałyby przyjąć komunię w tej formie proszę o podejście na początku procesji komunijnej.

3. W tym roku z racji pandemii nie będzie spowiedzi wielkopostnej, tradycyjnie organizowanej w jednym dniu. Okazja do spowiedzi, w tym tygodniu, codziennie godzinę przed Mszą Świętą, a w środę od 20.00 do 21.00 dla tych którzy dłużej pracują.

4. Odwiedziny chorych w Wielki Wtorek od godz. 8.30. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

5. Z racji pandemii została odwołana kolejna edycja Krośnieńskich Pol Nadziei. Możemy jednak wesprzeć Hospicjum krośnieńskie zabierając żonkila i składając ofiarę do puszki.

6. Dziś Gorzkie Żale po sumie, a Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o 17.30.

7. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w kościele lub przez Internet w bogatej liturgii tego okresu.

– Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00

– W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli spożywamy tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; ten post obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. Ponadto w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych osoby od 14 roku życia. Rodzice powinni zatroszczyć się aby także dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Wcześniej o 17.30 Droga Krzyżowa.

– W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Z racji pandemii poświęcenie odbędzie się na zewnątrz kościoła. Obrzęd poświęcenia o godz. 10.00, 11.00 i 12.00 Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00

– W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 6.00 – Rezurekcja, o 9.30 (dodatkowa) i 11.00

Zachęcam, żeby w tych dniach znaleźć czas na adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Bożym Grobie.

8. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie scholi.

9. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zbiórka ministrantów.

10. W zakrystii można jeszcze nabyć miód w cenie 10 zł.

11. Za ławkami znajduje się skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazywane na konto parafii i tacę, przeznaczone na wyrównanie długu za wykonane prace przy kościele.

13. Bóg zapłać p. Alicji Bobusia za przygotowanie pięknych palm. Dodatkową palmę otrzymaliśmy od społeczności szkolnej. Zajęła ona I miejsce w kategorii „przedszkola” w konkursie „Gigantyczna Palma Wielkanocna” organizowanym przez GOK w Jedliczu.

Intencje mszalne w tym tygodniu:

Poniedziałek 29.03. godz. 18.00 + Maria Drożdżowicz od córki z rodz.

Wtorek 30.03. godz. 18.00 + Maria Drożdżowicz od syna z rodz.

Środa 31.03. godz. 18.00 + Zofia i Stanisław Kudroń

Czwartek 01.04. godz. 18.00 +ks. Jan Turczyn, + ks. Andrzej Baran z of Róż Różańcowych

Sobota 03.04. godz. 19.00 w intencji dzieci nienarodzonych

Niedziela 04.04. godz. 6.00 O zdrowie Boże bł. I opiekę św. Józefa dla ofiarodawców i wykonawców remontu kościoła