V niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj te dni będą szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. W tym roku z racji pandemii nie będzie spowiedzi wielkopostnej, tradycyjnie organizowanej w jednym dniu. Okazja do spowiedzi, w tym tygodniu, codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

3. Odwiedziny chorych w Wielki Wtorek od godz. 8.30. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

4. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania, która jest zarazem Dniem Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Msza św. o godz. 17.00. W czasie Mszy Świętej poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

5. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Do świątyni przynosimy palmy. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Tego dnia na sumie będzie miało miejsce uroczyste przekazanie parafii.

6. W Niedzielę Palmową odbędzie się kolejna edycja Krośnieńskich Pol Nadziei. Kupując żonkila będzie można wesprzeć krośnieńskie hospicjum.

7. W tym tygodniu, 23 i 24. marca. o godz. 19.00, odbywają się rekolekcje szkolne dla uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych miasta Krosna. Transmisja na kanale www.fara.tv. Proszę rodziców by zachęcili swoje dzieci do udziału w tej formie rekolekcji.

8. W zakrystii są jeszcze do nabycia paschaliki w cenie 8 zł oraz miód w cenie 10 zł.

9. Za ławkami znajduje się skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10. Przypominam o konieczności zachowywania, także w kościele, zasad bezpieczeństwa. Dbajmy o zdrowie swoje i innych, nośmy maseczkę, dezynfekujmy ręce, zachowujmy w miarę możliwości dystans.

11. Na stoliku za ławkami są wyłożone ulotki na temat szczepień przeciwko Covid-19.

12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazywane na konto parafii przeznaczone na wyrównanie długu za wykonane prace przy kościele.

13. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali i pomagają mi w odświeżeniu pomieszczeń plebanii i przeprowadzce do naszej parafii. Bóg zapłać!

Poniedziałek 22.03.

godz. 17.00 +Władysław (7 r. śm.) i Maria Szopa

Wtorek 23.03. godz. 17.00 +Władysław Szubra (36 r. śm.) + Maria + Jan

Środa 24.03. godz. 17.00 + Czesław