IV niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla

wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas

nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z

Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

2. Trwa Nowenna do św. Józefa poprzedzająca uroczystość odpustową. Codziennie o 17.00 Msza święta a po niej przewidziane modlitwy i Litania do św. Józefa. Okazja do spowiedzicodziennie od 16.30.

3. Odpust będziemy przeżywać w piątek 19 marca. Uroczysta Msza święta o godz. 17.00. Wcześniej o 16.30 odprawimy Drogę Krzyżową. Jest to dzień imienin ks. Abp. Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecajmy w naszych modlitwach. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Uroczyste przekazanie parafii będzie miało miejsce w Niedzielę Palmową na Sumie.

5. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce. W zakrystii są do nabycia paschaliki w cenie 8 zł oraz miód w cenie 10 zł.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazywane na konto parafii przeznaczone na wyrównanie długu za wykonane prace przy kościele.

7. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali i pomagają mi w odświeżeniu pomieszczeń plebanii i przeprowadzce do naszej parafii. Bóg zapłać!

Środa 17.03.

++rodzice: Władysław i Maria 20 r. śm.

Sobota 20.03.

+Halina Musialik od rodzeństwa

Niedziela 21.03. godz. 11.00

+Marian (9r. śm.), +Wiktoria, +Helena Marszał

Apel Abpa Adama Szala i też proszę aby go umieścić na stronie parafialnej.