VI niedziela zwykła – 11. 02. 2024 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś, w ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem tzw. „słodki dzień” organizowany przez scholę. Za dobrowolną ofiarę można nabyć zestaw ciast. Dochód będzie przeznaczony na doposażenie scholi w śpiewniki, stojaki, pulpity i na inne inicjatywy.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach

1. lutego Środą Popielcową – rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30 i 17.00. Zaleca się, aby dla nieobecnych zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem. Składka przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Caritas a szczególnie pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy: trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta (obowiązuje wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci, których post jeszcze nie obejmuje, były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty chrześcijańskiej.
  2. W środę po Mszy Świętej. na spotkanie zapraszam ministrantów
  3. Od środy do niedzieli przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  4. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 a bezpośrednio po nim Msza Święta. Gorzkie Żale w niedzielę po Sumie. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  5. W piątek spotkanie Akcji Katolickiej
  6. W przyszłą niedzielę na Sumę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. W czasie Mszy Świętej będzie poświęcenie oraz rozdanie modlitewników.
  7. Dziękuje Rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne Rodziny proszę o podjęcie tego zadania. Dziękuję także wszystkim, którzy w minionym tygodniu poświęcając bezinteresownie swój czas wsparli dzieła parafialne – Bóg zapłać.

Poniedziałek        godz. 17.00     +Józef Jamrogiewicz z of wnuka Krzysztofa

Wtorek                              godz. 17.00     +Adam Myrdek od rodziny Adamskich

Środa                    godz. 7.30

godz. 17.00     +Józef Jamrogiewicz z of Teresy Krzysztyniak z                                                                   rodziną