IV niedziela zwykła – 29. 01. 2023 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszy Świętek poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się w intencji osób konsekrowanych. Składka przeznaczona jest na wsparcie zakonów klauzurowych.
  2. W piątek wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo jabłek.
  3. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Od 00 odwiedziny chorych, także tych, którzy zadeklarowali taką chęć w czasie kolędy.
  4. W piątek po Mszy Świętej spotkanie AK.
  5. Niedziela znosi wspomnienie św. Agaty, będzie jednak poświęcenie chleba, wody i soli na każdej Mszy Świętej.
  6. W niedzielę po Sumie na krótkie spotkanie zapraszam młodzież ( kl. VIII i I szkoły ponadpodstawowej), która w tym roku przyjmie bierzmowanie wraz z rodzicami.
  7. Dziękuje rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  8. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Poniedziałek         godz.  17.00               +Urszula Furtek od bratowej Zofii

Wtorek                 godz.   17.00               +Alina Żebracka od córki Justyny z rodziną

Środa                    godz.   17.00               +Urszula Furtek od Wiesławy i Tadeusza                                                                            Wojnar

Czwartek             godz. 17.00                 +Alina Żebracka od syna Krzysztofa z rodziną

Piątek                   godz.  17.00                +Urszula Furtek od Agaty i Grzegorza Peszko

Sobota                 godz.   17.00                +Alina Żebracka od syna Mateusza z rodziną

Niedziela              godz. 8.30                  +Władysław Szopa w 9 r. śm.

godz. 11.00                 +Maria w 1 r. śm. +Zbigniew w 38 r. śm.

Od 30 stycznia do 3. lutego Ks. Stanisław Szańca będzie odprawiał w Korczynie Msze Święte z ofiar uczestników pogrzebu za śp. Teresę Łukaszewską. W tych dniach będziemy się modlić za śp. Teresę w czasie Mszy Świętych w naszym kościele.