IV Niedziela Adwentu – 18. 12. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziękuję Rycerzom Kolumba za obecność w naszej parafii, przywiezienie ikony św. Józefa i wspólna modlitwę. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo ku czci św. Józefa.
  2. Zapraszam codziennie do piątku na Roraty na godz. 18.00. Szczególnie zapraszam dzieci, do noszenia lampionów.
  3. Od soboty tj. 17 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając Wielkie Antyfony.
  4. W piątek od godz. 16.00 jest możliwość odwiedzin chorych ze spowiedzią i komunią świętą. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub na parafialny nr. komórkowy.

1. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  2. W zakrystii są do nabycia świece Caritas w cenie 10 zł.
  3. Dziękuje anonimowemu darczyńcy za ofiarę 500 zł na kwiaty do szopki. Dziękuję także Panom Antoniemu, Jerzemu, Pawłowi i Zbigniewowi za odśnieżanie placu kościelnego i parkingu. Dziękuję p. Halinie za przekazanie pięknie, ręcznie wykonanych ozdób choinkowych. Bóg zapłać wszystkim.
  4. Dziękuję: rodzinom za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  5. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Można tam także nabyć modlitewniki ku czci św. Józefa, kalendarze i złożyć ofiarę na Domy Samotnej Matki.

Poniedziałek         godz. 18.00                +Jan Skałuba od siostry Stanisławy

Wtorek                 godz. 18.00                 +Andrzej Sypuła w 2 r. śm.

Środa                   godz. 18.00                +Janusz Krzysztyniak od rodzin Cymermanów i Hejnarów ze Świerzowej

Czwartek             godz. 18.00                 +Jan Skałuba od Marii z rodziną

Piątek                  godz. 18.00                 +Janusz Krzysztyniak od rodziny Bęben

Sobota                 godz. 8.00                   +Adam Kudroń