XXXI Niedziela zwykła – 30. 10. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie”

1. Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe po Mszy Świętej o 17.00.
  2. W poniedziałek, środę i czwartek dodatkowe Msze Święte o godz. 18.00. W te dni Kancelaria parafialna czynna od 18.30.
  3. Na stoliku za ławkami wyłożone są karteczki na wypominki. Wypisane wypominki można składać do skrzynki za ławkami. Te złożone w niedzielę, czy Uroczystość Wszystkich Świętych rozdysponuję na poszczególne dni tygodnia według uznania. Można jednak przynieść wypominki w konkretny dzień tygodnia, złożyć do 16.55 i tego dnia będą wyczytane. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić od poniedziałku do soboty odmawiając po Mszy Świętej Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Odczytywanie wypominków rozpoczniemy od 2 listopada.
  4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Bezpośrednio po sumie ok. godz. 12.15 na cmentarzu parafialnym modlitwy za zmarłych, procesja do pięciu stacji. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę.

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany za zmarłych, za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierze w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 odpust jest zupełny zaś w pozostałych cząstkowy.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 16.00. Wcześniej od 15.00 odwiedziny chorych.
  3. W piątek spotkanie Akcji Katolickiej
  4. W najbliższą sobotę tradycyjnie przedstawiciele Rady Parafialnej odwiedzą parafian w domach w ramach zbiórki ofiar. Podobnie jak w minionym miesiącu zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wykonanie drogi procesyjnej wokół kościoła. Już dziś dziękuję za każdą złożoną na ten cel ofiarę – Bóg zapłać. Listy są do odebrania w zakrystii lub kancelarii.
  5. Dziękuję: rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i kolejne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  6. Dziękuję p. Piotrowi i p. Zbigniewowi za wykoszenie trawy wokół kościoła a p. Antoniemu, p. Dawidowi i p. Markowi za uprzątnięcie śmieci przy kontenerze na cmentarzu. Bóg zapłać.
  7. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Poniedziałek         godz. 17.00    +Władysława i +Bolesław Furmańscy od syna Bogdana z    rodziną

Wtorek                 godz. 8.30                   +Felicja +Zbigniew i +Stanisław

godz. 11.00                 +Władysław Kubit od żony 2 r. śm.

Środa                   godz. 17.00                 +Władysław Wojciechowski 12 r. śm. +Anatol Socha i zm. z rodziny

Czwartek             godz. 17.00                 +Krystyna Biernacka

Piątek                  godz. 17.00                 Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i potrzebne laski dla  Jacka Franusa z okazji 50 r. urodzin

Sobota                 godz. 17.00                 +Kazimierz +Stanisław Wróbel

Niedziela              godz. 8.30                  +Józef, +Maria +Eugeniusz Guzik +Eliasz Bieniasz

godz. 11.00                 +Andrzej Pasterczyk 7 r. śm. +Stanisław +Grzegorz oraz zm. z rodziny.

o 18.00 Msze Święte za:

poniedziałek + Stanisławę i Władysława Wojnar od rodziny z Zielonej Góry

środa + Stanisławę i Władysława Wojnar od rodzin Kozik i Słowik z Szebni

czwartek + Jan Furtek od właścicieli i pracowników firmy Jastal

W ostatnim tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Józefa Jamrogiewicza i śp. Helenę Zawisza. Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…