XXI Niedziela zwykła – 21. 08. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. W piątek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Za tydzień będziemy w naszej parafii gościć przedstawicieli Rycerzy Kolumba, którzy opowiedzą o swojej działalności i zachęcą mężczyzn do włączenie się w ich szeregi.
  3. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny

1. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się Krystyna i Stanisław Jaskółka – parafia tutejsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  2. Akcja Katolicka dziś i najbliższą niedzielę zbiera podpisy dla Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „W obronie chrześcijan”. Do złożenia podpisu niezbędne jest podanie nr. PESEL
  3. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła w tym tygodniu. Następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania. Bóg zapłać p. Zbigniewowi za wykoszenie trawy wokół kościoła a p. Wojciechowi za wykonane prace przy nagłośnieniu.

Poniedziałek         godz. 18.00                +Marcin i +Robert Wojnar od Renaty i Dominiki    Gazda

Wtorek                godz. 18.00                 +Helena Biedroń od syna Zbigniewa z żoną

Środa                   godz. 18.00                 +Marcin i +Robert Wojnar od koleżanek i kolegów z klasy Marcina ze SP w Żarnowcu

Czwartek              godz. 18.00                O szczęśliwą operację, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

Piątek                  godz. 18.00                 +Marcin i +Robert Wojnar od Doroty i Dariusza Peszko

Sobota                 godz. 18.00                 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

Niedziela              godz. 8.30                  +Maria +Władysław +Władysława + Ryszard

godz. 11.00                 +Maria +Edward Pacek

Ks. Stanisław Szańca będzie odprawiał w Korczynie Msze Święte za śp. Urszulę Furtek od poniedziałku do czwartku a od najbliższej soboty do soboty 03. września za śp. Jana Żebrackiego. W tych dniach będziemy się modlić za nich, w czasie Mszy św. w naszym kościele.