Wniebowstąpienie Pańskie – 29. 05. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, a w sobotę święcenia kapłańskie. Otaczamy modlitwą nowo wyświęconych diakonów i kandydatów do święceń prezbiteratu.
 2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
 3. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych. Także we wtorek wyjątkowo Msza święta o godz. 7.30.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a od 16.15 odwiedziny chorych.
 2. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Dziękuje rodzinom Państwa Młodych, które posprzątały kościół i kolejne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
 4. W sobotę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na spłatę długu za remont kościoła odwiedzając parafian w domach. Bardzo proszę o ich życzliwe przyjęcie i z góry dziękuję za każdą złożoną ofiarę Bóg zapłać. Listy dostępne są w zakrystii lub kancelarii parafialnej
 5. W najbliższą niedzielę po Mszach Świętych o 8.30 i 11.00 odbędą się krótkie spotkania dla wyjeżdżających na Pielgrzymkę Parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Będzie to okazja do zapoznania się z programem, uzupełnienia brakujących danych i wpłatę całości kwoty.
 6. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Potoku zaprasza na Pop – Oratorium „ Miłosierdzie Boże” Koncert odbędzie się 5 czerwca o godz. 19.00. Zostanie poprzedzony warsztatami – szczegóły w gablotce.
 7. Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że 31 maja upływa ostateczny termin na złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych oraz wniosków nawozowych.
 8. Burmistrz Gminy Jedlicze zaprasza na Naradę Obywatelską w sprawie kosztów energii. Szczegóły na ogłoszeniu w gablotce.
 9. Intencje mszalne w tym tygodniu:

Poniedziałek        godz. 18.00     +Ryszard Franus od uczestników pogrzebu

Wtorek                 godz. 7.30       +Helena Urbanek od Krystyny Jaskółka

Środa                    godz. 18.00     +Edward Stasik od synowej Danuty i wnuczki Sylwi

Czwartek              godz. 18.00     +Ryszard Franus od uczestników pogrzebu

Piątek                   godz. 18.00     +Edward Stasik od rodzin Ciupów i Głowińskich

Sobota                 godz. 18.00     +Helena Urbanek od sióstr z Róży św. Józefa

Niedziela              godz. 8.30       +Stanisław w 10 r. śm. i +Emilia Kłosowicz

godz. 11.00     O powołania kapłańskie z naszej parafii z of. Róży św. Antoniego

 

Od 1 do 7 czerwca Msze Święte za śp. Alinę Żebracką z of. uczestników pogrzebu będzie odprawiał w Korczynie ks. Stanisław Szańca. Za śp. Alinę będziemy się w tych dniach modlić w czasie Mszy Świętych w naszym kościele.

W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie +Wiktor Trybus i +Jan Furtek. Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Dodaj komentarz