VI niedziela Wielkiego Postu -Niedziela Palmowa – 10. 04. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Chrystus poprzez swoją mękę prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w liturgii w kościele. Zachęcam, żeby w tych dniach znaleźć czas na adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Bożym Grobie.

1. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do 22.00
  2. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli spożywamy tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; ten post obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. Ponadto w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych osoby od 14 roku życia. Rodzice powinni zatroszczyć się aby także dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Wcześniej o 17.30 Droga Krzyżowa. Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00. Od 20.00 do 21.00 adorację poprowadzi nasza schola.
  3. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd poświęcenia o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Możliwość adoracji od 8.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00
  4. W niedzielę Zmartwychwstania adoracja od godz. 5.00. Rezurekcja o godz. 6.00, suma o 11.00
  5. Odwiedziny chorych w Wielką Środę od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  6. Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć Hospicjum krośnieńskie w ramach akcji Caritas „Pola Nadziei”
  7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zbiórka ministrantów.
  8. Bóg zapłać p. Alicji Bobusia za przygotowanie pięknych palm. Dodatkowo dwie palmy otrzymaliśmy od społeczności szkolnej. Zostały nagrodzone I i II miejscem w konkursie organizowanym przez GOK w Jedliczu.
  9. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek        godz. 18.00     +Maria Dziura od ucz. pogrzebu

Wtorek                 godz. 18.00     +Ryszard Franus od rodziny Adamskich

Środa                    godz. 18.00     +Maria Dziura od ucz. pogrzebu

Czwartek              godz. 18.00     +Ryszard Franus od Tadeusza Weber z rodziną