IV niedziela Adwentu 19. 12. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Już od piątku 17.12 przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie przyzywamy przyjścia Zbawiciela śpiewając Wielkie Antyfony. Codziennie zapraszam na Roraty.
  2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 20.12. Od 9.00 do 10.00 i od 17.30 do 19.00 lub „ostatniego penitenta”. Z racji spowiedzi zmiana godzin codziennej Mszy Świętej: w poniedziałek i wtorek o 16.45, w środę i piątek o 7.00.

1. Zbiórka dla ministrantów poniedziałek godz. 16.00
  2. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią Świętą w środę od godz. 9.30
  3. W czwartek rocznica święceń biskupich a w piątek imieniny Ks. Abp Adama Szala. Pamiętajmy o Jego osobie w naszych modlitwach.
  4. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  5. Dziękuję ofiarodawcy, który przekazał 2tys. zł na stacje Drogi Krzyżowej lub inne cele parafialne a także p. Adamowi i Pawłowi za zakup i wymianę filtrów w urządzeniu nadmuchowym w kościele.
  6. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” płyta a w „Niedzieli” śpiewnik z kolędami.
  7. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena 7 zł.
  8. W tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej „kolędy” w tradycyjnej formie. Będę chciał się spotkać z parafianami w kościele na wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Harmonogram spotkań podam na Święta i zamieszczę w Internecie.
  9. Porządek Mszy Świętych na Święta: Pasterka o północy, w Boże Narodzenie i Niedzielę Świętej Rodziny jak w każdą niedzielę 8.30 i 11.00. Chociaż liturgicznie 26 grudnia nie będziemy świętować św. Szczepana to jednak po Sumie będzie błogosławieństwo owsa.

Poniedziałek        godz. 16.45     +Kazimiera + Eugenia Wojdyła

Wtorek                 godz. 16.45     +Justyna +Józef Such

Środa                    godz. 7.00       +Ks. Andrzej Baran od pracowników ZSP w Żarnowcu

Czwartek              godz. 17.00     +Maria Dziura od wnuków ze Zręcina

Piątek                   godz. 7.00       +Ks. Andrzej Baran od pracowników ZSP w Żarnowcu.

Sobota                  godz. 24.00     Pasterka za parafian

godz. 8.30       + Kazimiera i + Władysław Klatka

godz. 11.00     +Helena +Eugeniusz Jurusik (10r. śm) +Jan + Maria Jurusik

Niedziela  godz. 8.30       + Jadwiga + Stanisław +Michał +Andrzej Kubaccy +Leszek Soliński