Niedziela Świętej Rodziny 26. 12. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro święto św. Jana apostoła i ewangelisty po Mszy świętej błogosławieństwo wina.
  2. W piątek zakończenie roku Pańskiego 2021. Msza święta z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym o godz. 17.00
  3. W ostatni dzień roku, tj. w piątek, 31 grudnia 2021 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

1. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto obowiązujące.
  2. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się Teresa Maria Bober – parafia Maćkowice i Andrzej Wodziński parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  3. W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych
  4. W tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej „kolędy” w tradycyjnej formie. Będę chciał się spotkać z parafianami w kościele na Mszy Świętej o 17.00 a później wspólnej modlitwie błogosławieństwie, rozmowie i śpiewaniu kolęd. Są przygotowane specjalne książeczki kolędowe i obrazki, które będzie można sobie zabrać. Przy tej okazji jak to zwykle bywa w czasie kolędy w domach, będzie można wesprzeć symboliczną ofiarą ministrantów. Porządek w tym tygodniu:

poniedziałek od Żarnowiec 258 p. Marek i Małgorzata Maciejowscy do Żarnowiec 36 Kazimierz i Daniela Adamscy

wtorek od Żarnowiec 38 p. Bogdan i Wiesława Myśliwy do Żarnowiec 61 p. Bogdan i Bernarda Furmańscy

środa od Żarnowiec 63 p. Andrzej Dziura do Żarnowiec 85 p. Sołtys Dorota

czwartek od Żarnowiec 87 Szkałuba Maria do Żarnowiec 117 p. Mirosław i Anna Kobak

Ten podział ma na celu jedynie wprowadzenie pewnego porządku i uniknięcia zgromadzenia zbyt wielu osób w jeden dzień. Oczywiście gdyby komuś odpowiadał inny dzień niż ten wyznaczony serdecznie zapraszam.

1. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  2. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, i „Niedzieli”. Gość Niedzielny zawiera płytę z nagranymi ewangeliami, jest to początek serii – cena tego numeru 10 zł.

Poniedziałek        godz. 17.00     +Marcin Wasłowicz od rodziny Bogaczyków

Wtorek                 godz. 17.00     +Maria Dziura od chrześnicy Pauliny z mężem i dziećmi

Środa                    godz. 17.00     +Ks. Andrzej Baran od Róż Różańcowych

Czwartek              godz. 17.00     +Marcin Wasłowicz od rodziny Sikorów z Jaszczwi

Piątek                   godz. 17.00     +Władysława Czelny 1 r. śm.

Sobota                  godz. 8.30       + Maria +Wojciech +Czesław

godz. 11.00     Dziękczynna w 70 r. urodzin Krystyny

Niedziela             godz. 8.30       + Ks. Kazimierz Bugiel++Jego Rodzice i rodzeństwo +Wacława (k) i +Karol

godz. 11.00     +Bogdan 19 r. śm. od żony z dziećmi