XXXI niedziela zwykła 31. 10. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych
  2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Bezpośrednio po sumie ok. godz. 12.15 na cmentarzu parafialnym modlitwy za zmarłych, procesja do pięciu stacji. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę.

1. W aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach
  2. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  3. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  4. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą zyskać odpust za odmówienie pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego)
  5. Cieszymy się z trzech nowych ministrantów i zachęcam innych chłopców do włączenia się do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy świętej.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 16.00. Chorych do odwiedzin można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. W najbliższą sobotę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na spłatę długu za remont kościoła odwiedzając parafian w domach. Bardzo proszę o ich życzliwe przyjęcie i z góry dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Listy są do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Na stoliku za ławkami znajduje się koszyk do którego można składać wypominki. Te złożone w niedzielę, Wszytstkich Świętych i Dzień Zaduszny rozdysponuję na poszczególne dni tygodnia według uznania. Można jednak przynieść wypominki w konkretny dzień tygodnia i tego dnia będą wyczytane. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić od poniedziałku do soboty odmawiając po Mszy Świętej Koronkę do Miłosierdzia Bożego, począwszy od 3 listopada.
  9. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  10. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”
  11. Zbiórka charytatywna dla Filipka Wasłowicza organizowana jest dzisiaj w Domu Ludowym w Żarnowcu w godz. od 8.00 do 17.00 będzie można przy okazji dostać coś słodkiego.

Poniedziałek        godz. 8.30                   +Władysław Kubit od żony

godz. 11.00                 +Ks. Andrzej Baran od klasy VII z wychowawcą

Wtorek                 godz. 8.00                   za parafian

godz. 17.00                 +Ks. Andrzej Baran od klasy II w Żarnowcu

Środa                    godz. 17.00                 +Kazimiera Wojdyła od synowej Haliny

Czwartek              godz. 17.00                 +Anna Grzesik od ucz. pogrzebu

Piątek                   godz. 17.00                 +Kazimiera Wojdyła od rodziny Gruszka z                                                                          Kopytowej i      Łubienka

Sobota                  godz. 17.00                 +Janina Czekańska od pracowników Z K w                                                                        Krośnie

Niedziela              godz. 8.30                   +Alfreda  + Alfred + Kazimierz Żołna w r. śm.

godz. 11.00                     Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o                                                                         Boże błogosławieństwo dla Sióstr z Róży                                                                          św. Józefa