XXX niedziela zwykła 24. 10. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw różańcowych Zachęcam wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w tych nabożeństwach. O odmawianie różańca proszę w tym tygodniu Róże Różańcowe: W poniedziałek Różę św. Andrzeja Boboli; we wtorek Różę św. Wojciecha, we środę Różę św. s. Faustyny, w czwartek Różę św. Antoniego, w piątek Akcję Katolicką, w sobotę Różę św. Józefa
  2. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszam chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, na spotkanie.

1. W piątek spotkanie Akcji Katolickiej
  2. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy – cofamy zegarki o godzinę
  3. Na stoliku za ławkami wyłożone są kartki na Wypominki. Można je zabrać do domu i wypisać imiona zmarłych polecanych modlitwom Kościoła. Będziemy się za nich modlić od poniedziałku do soboty odmawiając po Mszy Świętej Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Od przyszłej niedzieli za ławkami będzie znajdował się koszyk do którego można będzie składać wypominki. Te złożone w niedzielę rozdysponuję na poszczególne dni tygodnia według uznania. Można jednak przynieść wypominki w konkretny dzień tygodnia i tego dnia będą wyczytane.
  4. We wtorek gościliśmy w naszej parafii ks. Bpa Stanisława Jamrozka w ramach wizytacji biskupiej. Przebiegła ona zgodnie z planem, Ks. Bp. nie miał uwag co do funkcjonowania naszej parafii, wręcz przeciwnie wyrażał uznanie co do wyglądu kościoła i zaangażowania parafian w przeprowadzone prace remontowe. Wskazania powizytacyjne zostaną przesłane w późniejszym czasie. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia ministrantom i scholi: Paniom: Agacie, Agnieszce, Beacie, Dorocie, Jolancie, Marii, Panom: Antoniemu, Januszowi, Janowi, Kazimierzowi, Stefanowi; Rodzicom młodzieży bierzmowanej: Paniom: Agacie, Marii, Monice, Panom: Markowi, Pawłowi i tym rodzicom, których niestety jeszcze nie znam z imienia. Rodzicom za dar ołtarza przeznaczony na misje a ponadto za zakup dwóch ornatów i pateny komunijnej.
  5. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  6. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”
  7. Zbiórka charytatywna dla Filipka Wasłowicza organizowana jest w przyszłą niedzielę w Domu Ludowym w Żarnowcu w godz. od 8.00 do 17.00 będzie można przy okazji dostać coś słodkiego.

Poniedziałek                    godz. 17.00                 +Anna Grzesik od wnuczki Edyty z rodziną

Wtorek                             godz. 17.00                 +Kazimiera Wojdyła od wnuków: Marioli, Moniki, Elżbiety, Mateusza, wraz z rodzinami

Środa                                godz. 17.00                 +Janina Czekańska od koleżanek i kolegów z pracy syna Artura

Czwartek                          godz. 17.00                 +Anna Grzesik od rodziny Lulów z Jedlicza

Piątek                               godz. 17.00                 +Janina Czekańska od sąsiadów Świątków z Jedlicza

Sobota                             godz. 17.00                 +Anna Grzesik od rodziny Wołoszyn

Niedziela              godz. 8.30                   +Kazimierz Żołna

godz. 11.00                 +Emilia Kłosowicz 30 r. śm.