Kapelan gminny ZOSP RP w Jedliczu

W minioną niedzielę, 15 sierpnia, podczas mszy św. dożynkowej w kościele parafialnym w Jedliczu, ks. dr Wojciech Sabik, proboszcz parafii w Żarnowcu odebrał oficjalnie nominację na kapelana jednostek OSP w gminie Jedlicze.

Z prośbą o nominację księdza proboszcza wystąpił prezes Zarządu Oddziału Miejsko-gminnego ZOSP RP w Jedliczu dh. Marek Maciejowski do Metropolity Przemyskiego ks. arcybiskupa Adama Szala. Odpowiedź przyszła pozytywna          i nasz proboszcz z dniem 1 lipca br. został mianowany kapelanem gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Jedliczu. Jednostki OSP z terenu gminy Jedlicze ufundowały kapelanowi ornat i stułę z wizerunkiem Św. Floriana. Akt mianowania odczytał i wręczył w imieniu Metropolity Przemyskiego  dziekan ks. prałat Andrzej Chmura, a wręczenia ornatu i stuł dokonali Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Jedliczu dh Marek Maciejowski, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik oraz Wiceprezes ZOM-Gm ZOSP RP    w Jedliczu dh Józef Tucki.

Nominacja na kapelana gminnego