XVIII niedziela zwykła 01. 08. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. „Na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc trzeźwości. Jak co roku płynie zachęta, by Polacy w sierpniu podjęli dobrowolną miesięczną abstynencję.
  2. Jutro jest możliwość zyskania w kościele parafialnym odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

1. W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya patrona kapłanów. W modlitwie polecajmy kapłanów i prośmy o nowe powołania.
  2. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek spowiedź od godz. 17.00. Chorych do odwiedzin można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  4. Planowana jest pielgrzymka z parafii na Jasną Górę i do Krakowa – Łagiewnik (Sanktuarium Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego) jako dziękczynienie za prace wykonane przy kościele. Wyjazd 23 sierpnia ok. 0.30 powrót ok. 21.00. Koszt z obiadem ok. 120 zł. Zapisy w najbliższą niedzielę po mszach świętych.
  5. W ostatnią niedzielę na akcję MIVA Polska – pomoc na środki transportu dla misjonarzy zebrano 690zł a na pomoc dla powodzian 510 zł. W miesiącu lipcu z ofiar składanych na tacę, po odesłaniu tacy z jednej niedzieli na WSD do dyspozycji parafii pozostało 2020zł.
  6. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na spłatę długu za remont kościoła.

W lipcu złożono

na tacę 250 zł

50zł – Żarnowiec 72

100zł – Żarnowiec 87; 244

na konto 1200 zł

150zł Żarnowiec 273

200zł Żarnowiec 147; 148

250zł Żarnowiec 292

400zł Żarnowiec 214

W najbliższą sobotę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na spłatę długu za remont kościoła odwiedzając parafian w domach. Bardzo proszę o ich życzliwe przyjęcie i z góry dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Listy są do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. Bóg zapłać za posprzątanie i udekorowanie kościoła a następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek                     +Julia Grzesik od Ewy i Wiesława Kubackich z rodz.

Wtorek                             +Ks. Andrzej Baran od Akcji Katolickiej

Środa                                +Zofia i +Ignacy

Czwartek                          +Stanisław Rozmus od rodz. Kubit

Piątek                               +Julia Grzesik od koleżanek Marty z pracy

Sobota                             +Janina i +Władysław Czekańscy od syna Artura z rodz.

Niedziela                         godz. 8.30                   +Czesław Wiśniowski 11 r. śm. od żony z córką

godz. 11.00                 +Stanisław Kasprowicz