6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021

1.  Od dzisiejszej niedzieli (14.02) do soboty (20.02), trwać będzie w Kościele  54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 17 lutego przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny, święty czas Wielkiego Postu. msza święta tego dnia   o godz. 16.30.  Wielki Post, ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęca się także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny,  na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.  Zapraszam do udziału w  nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa  piątki godz. 16.30Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o11.00.

4. Ks. Arcybiskup Adam Szal ustanowił nasz kościół z racji roku św. Józefa kościołem stacyjnym w którym każdego dnia możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, radość, ale niesie wielkie zobowiązanie, aby tego daru nie zmarnować. Dlatego każdego dnia pół godziny przed każdą mszą św. możliwość spowiedzi.

5. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek mszy św. jeszcze nie będzie a w pozostałe dni o 16.30.

6. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie wystawiona puszka pod chórem, do której złożymy ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Dzisiaj jesteśmy już w nowym kościele. Dokładne rozliczenie przedstawimy po rozliczeniu. Już teraz wiem, że musiałem zaciągnąć pożyczkę za zgodą Rady Parafialne. Pożyczka została zaciągnięta w Kurii przemyskiej na okres 10 lat.

8. Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom, Darczyńcom naszej świątyni. Przed wszystkimi chylę swoje czoło i proszę o pomoc. Dziękuję panu adamowi i Jego firmie, panu Arturowi, AK, Radzie Parafialnej, paniom sprzątającym kościół. Bóg zapłać.

9. We środę  i czwartek odprawię mszę św. za wszystkich ofiarodawców naszej świątyni, a w piątek i sobotę za wszystkich zmarłych i dobrodziejów naszej świątyni.

10. Powracamy już do sprzątania naszej świątyni. W tym tygodniu proszę parafian z numerów domu: 307, 204, 195. Proszę posprzątać. kościół i zakrystię. Założyłem nowy zeszyt. Daję też klucze do bocznych drzwi. Kluczę proszę sobie przekazywać. Dziękuję za zrozumienie i życzliwość w stronę mojej osoby.