UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 07 CZERWIEC

Uroczystość Najświętszej Trójcy 16 czerwiec 2019

1.W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas,     że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze:

– pierwszy ołtarz – Ak w drzwiach kościoła

– drugi ołtarz – róże różańcowe przy plebani

– trzeci ołtarz – rodzice dzieci klas 6 -8 przygotowujące się do bierzmowania pośrodku drogi która prowadzi do kościoła.

– trzeci ołtarz – Rodzice dzieci klasy trzeciej na końcu, przed drogą główną.

Msze św. w Boże ciało jak w każdą niedzielę – 8.30 i 11.00 z procesją. Zapraszam całą parafię, a zwłaszcza dzieci sypiące kwiatki i chłopców z dzwoneczkami.

2.Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie o godz. 18.00 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.

INTENCJE 08.06 – 14.06

– poniedziałek – +Anatol od sióstr św. Antoniego

– wtorek – +Anatol od Heleny Zych

– środa  – + Anatol od żony

– czwartek – 8.30 – +Władysław Szopa (3 rocz.), +Maria, +Władysława

– 11.00 – za ks. Tomasza w 9 rocznicę kapłaństwa z prośbą o błogosławieństwo w dalszej posłudze kapłańskiej i opiekę Matki Kapłanów.

– piątek – + Teofila Kobak od wnuczki Joanny z rodziną

– sobota – +Anatol od córki Agaty z rodziną

8.30 – +Anatol od syna Marcina z rodziną

11.00 – +Maria Szopa (33 rocz.) i +Władysław

Dziękuję  w przeprowadzeniu zbiórki Radzie Parafialnej i członkom AK. Dziękuję ślicznie wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za złożone ofiary na nasz kościół. Zebrana kwota 10750 zł, która zostanie wpłacona na konto parafialne. Za każdy gest dobroci i ofiarności z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.

Dziękuję ofiarodawcom numeru domu:

1.195 a – 100 zł

2.182 – 200 zł na bieżące potrzeby