XXX niedziela zwykła – 29. 10. 2023 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XXX niedziela zwykła 29. 10. 2023 r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W Dzień Zaduszny dodatkowa Msza Święta o godz. 8.00. Modlitwy wypominkowe po Mszy Świętej o 17.00.
  2. O poniedziałku zmiana godziny Mszy Świętej na 17.00
  3. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Od 16.00 okazja do spowiedzi.
  4. Na stoliku za ławkami wyłożone są karteczki na wypominki. Wypisane wypominki można składać do skrzynki za ławkami. Te złożone w niedzielę rozdysponuję na poszczególne dni tygodnia według uznania. Można jednak przynieść wypominki w konkretny dzień, złożyć do 16.55 i tego dnia będą wyczytane. Z zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić od poniedziałku do soboty odmawiając po Mszy Świętej Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Odczytywanie wypominków rozpoczniemy od 2 listopada.
  5. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Bezpośrednio po sumie (ok. 12.00) na cmentarzu parafialnym modlitwy za zmarłych, procesja do pięciu stacji. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę.

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany za zmarłych, za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 odpust jest zupełny zaś w pozostałych cząstkowy.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 16.00. Wcześniej od 15.15 odwiedziny chorych.
  3. Rodzice dzieci ze scholi upiekli ciasta i będzie można je nabyć przed kosciołem za dobrowolną ofiarę. Jest to forma zbiórki na wyjazd/wycieczkę dla scholi.
  4. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  5. Dziękuje Rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i kolejne Rodziny proszę o podjęcie tego zadania. Dziękuje także panu Adamowi za przycięcie tui na cmentarzu. Bóg zapłać.
  6. Ogłoszenie Urzędu Gminy. Można wykonać bezpłatne badania cytologię i mammografię 31. października, po wcześniejszej rejestracji. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Poniedziałek          godz. 17.00     +Maria Wołoszyn od męża

Wtorek                   godz. 17.00     +Maria Wołoszyn od siostry Danuty

Środa                    godz. 8.30       +Felicja +Zbigniew +Stanisław +Jacek

godz. 11.00     +Albin +Zofia +Aleksander

Czwartek              godz. 17.00     +Maria Wołoszyn od rodz. Kubackich

Piątek                   godz. 17.00     +Andrzej Dziura z of. Anny Wojnar i Barbary Wąś z                                                           rodziną

Sobota                  godz. 17.00     +Maria Wołoszyn od kuzynek Grażyny i Julii z rodziną

Niedziela              godz. 8.30       +Maria i +Jan Słabik

godz. 11.00     +Józef +Maria +Eugeniusz Guzik i +Eliasz Bieniasz

Do 30 października Ks. Kazimierz Gancarz będzie odprawiał w Korczynie, Msze święte z ofiar uczestników za śp. Jacka Kłosowicza, a od 1 do 20 listopada za śp. Jana Krajewskiego. Za +Jacka i +Jana będziemy się w tych dniach modlić w czasie Mszy świętych w naszym kościele.