VI Niedziela Wielkanocna – 05. 05. 2024 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Zbliża się renowacja misji. Będzie miała miejsce od 16 do 19 maja. Rekolekcje poprowadzi o. Ryszard Bożek. Msze Święte codziennie o 9.00 i 18.00. W piątek od 10.00 odwiedziny chorych a w sobotę po Mszy Św. o 18.00 procesja i modlitwy za zmarłych na cmentarzu.
  2. Trwa maj, miesiąc poświęcony NMP. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej a w niedzielę po Sumie.
  3. Jutro na Mszę Świętą a po niej na próbę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

1. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Śpiewając Litanię Loretańską będziemy wypraszać urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
  2. W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin bp. Stanisława Jamrozka. Osobę solenizanta otaczamy naszymi modlitwami.
  3. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Od 17.00 okazja do spowiedzi z racji I Komunii Świętej.
  4. W sobotę Msza Święta i nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 8.00.
  5. W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń. W naszej parafii na Sumie I Komunia Święta.
  6. Bóg zapłać panu Janowi z wykonanie i ofiarowanie stolika na prasę katolicką.
  7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach ofiarowali swoje narzędzia, umiejętności, chęci, czas i pieniądze sprawiając, że w tak krótkim czasie udało się odnowić ogrodzenie kościoła, umyć kostkę na placu przed kościołem, odnowić część elewacji plebanii, wymienić daszek nad wejściem do suteren i wykonać wiele innych niezbędnych prac. Bóg zapłać. W intencji wszystkich zaangażowanych w te prace, a także dobroczyńców parafii zostanie odprawiona Msza Święta w poniedziałek o 18.00.
  8. Dziękuję Rodzinom za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu kościół posprzątają i udekorują rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

Poniedziałek        godz. 18.00     W intencji dobroczyńców parafii

Wtorek                  godz. 18.00     +Adam Myrdek od Konrada z rodziną

Środa                    godz. 18.00     +Józef Jamrogiewicz od Jana Korzeniowskiego                                                                  z rodziną

Czwartek              godz. 18.00     +Helena Zawisza od rodziny Sochów