II niedziela zwykła – 14. 01. 2024 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie grupy biblijnej
  2. W środę w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu. Istotą tej adoracji, która codziennie odbywa się w innej parafii archidiecezji, jest modlitwa w intencji nowych, licznych i świętych powołań. Rozpoczęcie adoracji o godz. 8.00, zakończenie przed Mszą Świętą o 17.00. Zapraszam wszystkich chętnych do modlitwy a Róże Różańcowe proszę o zabezpieczenie, żeby zawsze ktoś był w kościele. Na końcu ogłoszeń rozpiska dla Róż.

1. W piątek spotkanie Akcji Katolickiej
  2. Za tydzień niedziela Słowa Bożego. Na Sumie zaśpiewa chór Echo. Po Mszy Świętej koncert kolęd w wykonaniu chóru.
  3. Zakończyłem wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, podzielenie się sprawami rodzinnymi i z życia wspólnoty parafialnej. Dziękuję także za składane z tej okazji ofiary. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. Dziękuje Rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne Rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek        godz. 17.00     +Adam Kłosowicz od Agnieszki Jurusik

Wtorek                   godz. 17.00     +Adam Myrdek od żony

Środa                    godz. 17.00     +Adam Kłosowicz od Witolda i Krystyny Jaskółka

Czwartek              godz. 17.00     +Adam Myrdek od córki z mężem

Piątek                   godz. 17.00     +Adam Kłosowicz od sąsiadki Angeliki z rodziną

Sobota                  godz. 18.00     +Tomasz z of koleżanek i kolegów z pracy

Niedziela              godz. 8.30       +Maria +Jan Zajdel

godz. 11.00     +Dziękczynna z prośbą o Boże bł. i potrzebne łaski                                                          dla Anety w 50 r. urodzin

Do 19. stycznia stycznia Ks. Kazimierz Gancarz będzie odprawiał w Korczynie Msze Święte za śp. Edwarda Grzesika. Za +Edwarda będziemy się modlić w czasie Mszy w naszym kościele.

W ostatnim tygodniu pożegnaliżmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Romana Wojnara i śp. Teresę Frużyńską. Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu – Wieczne odpoczywanie…

Adoracja – porządek dla Róż Różańcowych

8.00 – 9.45 – Róża Św. Józefa

9.45 – 11.30 – Róża Św. Wojciecha

11.30 – 13.15 – Róża Św. Andrzeja Boboli

13.15 – 15.00 – Róża Św. S. Faustyny

15.00 – 16.45 – Róża Św. Antoniego

Nie ma konieczności, żeby „cała Róża” adorowała w wyznaczonym czasie. Można się wymieniać. Chodzi o to by cały czas był ktoś obecny przed Najświętszym Sakramentem.