V niedziela Wielkiego Postu– 26. 03. 2023 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziękuję za wspólne świętowanie Odpustu parafialnego. Bierzmowanym i ich rodzicom za posprzątanie i udekorowanie świątyni, złożoną ofiarę na misje, dar ołtarza dla parafii w postaci dwóch ornatów, oraz całość zaangażowania. Panu Organiście i scholi za piękny śpiew, ministrantom za wzorową oprawę liturgiczną. Wszystkim parafianom za liczny i pełny (z przyjęciem Komunii Świętej) udział w Odpuście – Bóg zapłać.
  2. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je w Wielki Piątek. Dziś po Sumie Gorzkie Żale a w piątek o 18.00 Droga Krzyżowa.
  3. Od jutra Msza Święta w dzień powszedni o godz. 18.00.

1. W piątek spotkanie Akcji Katolickiej.
  2. W sobotę dzień spowiedzi wielkopostnej. Spowiedź od 15.30 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.
  3. Następna niedziela to niedziela Męki Pańskiej – Palmowa. Na Mszach Świętych poświęcenie palm. Tradycyjnie w ten dzień dzieci i młodzież ze SP będą kwestować obok kościoła na rzecz krośnieńskiego hospicjum, w ramach akcji „Pola nadziei”.
  4. Sakramentalne małżeństwo zamierzają zawrzeć Natalia Wojnar parafia tutejsza i Jacek Zaręba parafia Koprzywnica. Zapowiedź pierwsza.
  5. Ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu” można składać do skrzynki za ławkami. Bóg zapłać.
  6. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece – paschaliki i miód w cenie po 10 zł.
  7. Dziękuję p. Sołtysowi za wypożyczenie a p. Adamowi i Sylwestrowi za transport krzeseł na Odpust. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  8. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz specjalny numer „Gościa Niedzielnego”
  9. W czwartek w Jaśle pożegnaliśmy śp. Ks. Stanisława Szańcę długoletniego proboszcza w Żarnowcu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Bóg zapłać za liczny udział parafian w tej uroczystości pogrzebowej. Od parafian zostały zamówione w Jaśle 4 intencje mszalne a w Żarnowcu 6 kolejnych.

Poniedziałek       godz.  18.00                 +Alina Żebracka od Agnieszki i Bartłomieja                                                                        Jakieła

Wtorek                godz.   18.00                +Stanisława i +Władysław Wojnar od rodziny                                                                    Gacek

Środa                  godz.   18.00                +Alina Żebracka od Mariusza i Liliany                                                                                 Terefenko

Czwartek            godz. 18.00                  +Stanisława i +Władysław Wojnar od wnuka                                                                      Mateusza wraz z Marią

Piątek                 godz.  18.00                 +Alina Żebracka od Joanny i Antoniego Bril

Sobota                godz.    18.00               +Stanisława i +Władysław Wojnar od Koła                                                                          Emerytów i Rencistów przy KHS Krosno

Niedziela             godz. 8.30                  +Jan +Maria Słabik

godz. 11.00                 +Albin w 1 r. śm.