VII niedziela zwykła – 19. 02. 2023 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Abp Adam Szal, w skierowanym do wiernych Archidiecezji Apelu, informuje że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Mając na uwadze to opatrznościowe wydarzenie, zachęca wszystkich wiernych, osoby życia konsekrowanego, kapłanów i ludzi dobrej woli, do modlitwy o dobre przygotowanie, przeżycie i owoce zbliżającej się beatyfikacji.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach
  3. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie Grupy biblijnej.
  4. 22 lutego Środą Popielcową – rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00. Zaleca się, aby dla nieobecnych zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem. Składka przeznaczona jest na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, oraz ofiarom wojny na Ukrainie. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy: trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta (obowiązuje wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci, których post jeszcze nie obejmuje, były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty chrześcijańskiej.
  5. Od środy do niedzieli przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  6. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 a bezpośrednio po nim Msza Święta. Gorzkie Żale w niedzielę po Sumie. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  7. W przyszłą niedzielę na Sumę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. W czasie Mszy Świętej będzie błogosławieństwo oraz rozdanie modlitewników. Po Sumie natomiast będzie krótkie spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia w tym roku bierzmowania. Należy przynieść, napisane odręcznie, krótkie życiorysy wybranych patronów oraz odpisy aktu chrztu (dotyczy chrzczonych poza parafią).
  8. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła, w następnym tygodniu proszę kolejne rodziny o podjęcie tego zadania
  9. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do lektury prasy katolickiej

Poniedziałek         godz.  17.00               +Alina Żebracka od OSP Żarnowiec

Wtorek                 godz.   17.00               +Alina Żebracka od OSP Żarnowiec