XII Niedziela zwykła – 19. 06. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w procesjach eucharystycznych. Dziś procesja po sumie. W czwartek zakończenie oktawy, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
  2. W środę po Mszy Świętej i procesji spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Proszę przynieść kartki z potwierdzeniem udziału w Mszach Świętych w niedziele i święta.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W piątek o 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków.
  2. Sakramentalne małżeństwo zamierzają zawrzeć: Elżbieta Wojdyła parafia tutejsza i Sebastian Gruszka parafia Kopytowa. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  3. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  4. Bardzo dziękuję tym, którzy przyczynili się do oprawy Uroczystości Bożego Ciała. Wszystkim przygotowującym ołtarze, OSP za niesienie baldachimu i zadbanie o bezpieczeństwo w czasie procesji, niosącym feretrony, ministrantom, Scholi, panu Organiście, dziewczynkom sypiącym kwiaty i dzwoniącym chłopcom i ich rodzicom. Bóg zapłać.
  5. Bóg zapłać rodzinom dzieci rocznicowych i rodzinom sprzątającym kościół w tym tygodniu. Następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  6. Dziękuję p. Sołtysowi za zorganizowanie firmy, która uzupełniła braki w drodze asfaltowej prowadzącej do kościoła.
  7. W sobotę w Archikatedrze zostało pobłogosławionych przez Biskupa i ustanowionych ceremoniarzami trzech naszych ministrantów: Karol Giemza, Daniel Kobak i Kacper Zych. Ukończyli oni tzw. szkołę ceremoniarza i zdali przypisane egzaminy. Będą nosić strój ceremoniarza: albę i krzyż lub sutanellę, komżę i krzyż, asystować przy Mszy Świętej i pomagać w czasie Liturgii. Zachęcam chłopców do włączenia się w służbę ministrancką.

Poniedziałek                    godz. 18.00                 +Edward Stasik od ucz. pogrzebu

Wtorek                             godz. 18.00                 +Helena Urbanek od rodziny Kin z Odrzechowej

Środa                                godz. 18.00                 +Helena Urbanek od rodziny Kin z Odrzechowej

Czwartek                          godz. 18.00                 +Helena Urbanek od rodziny Oziminów z dziećmi

Piątek                              godz. 18.00                 +Helena Urbanek od ucz. pogrz.

Sobota                            godz. 18.00                 +Helena Urbanek od ucz. pogrz.

Niedziela                          godz. 8.30                   +Władysław Kubit z ok. imienin

godz. 11.00                 +Maria + Jan Mędrek

Od dziś do 04 lipca Ks. Stanisław Szańca będzie w Korczynie odprawiał Msze Święte za śp. Roberta Wojnara. Będziemy się w tych dniach modlić za śp. Roberta w czasie Mszy Świętych w naszym kościele.