VIII niedziela zwykła 27. 02. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Prośmy w naszych modlitwach o pokój na świecie. Codziennie w czasie Mszy św. będziemy polecać tę sprawę.
  2. 2. marca Środa Popielcowa – rozpoczynamy Wielki Post. Poświęcenie i posypanie głów popiołem w czasie Mszy św. o 17:00. Zaleca się, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem. Składka do puszek po Mszy św. jako odpowiedź na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

1. We Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta (obowiązuje wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60). Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci, których post jeszcze nie obejmuje, były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty chrześcijańskiej.
  2. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  3. Od 3 marca będziemy po Mszy św. odprawiać nowennę za przyczyna św. Andrzeja Boboli za kapłanów i o nowe powołania.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 16.00 a wcześniej odwiedziny chorych.
  5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 a bezpośrednio po nim Msza Św. Gorzkie Żale w niedzielę po Sumie.
  6. W niedzielę po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła, w następnym tygodniu proszę kolejne rodziny o podjęcie tego zadania
  8. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” I „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcam do lektury prasy katolickiej
  9. W minionym tygodniu udało się przeprowadzić kolejny etap prac w piwnicy na plebanii celem przygotowania salki parafialnej i pomieszczeń gospodarczych. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Bóg zapłać.

Poniedziałek        godz. 17.00     +Marcin Wasłowicz od pracowników II Oddziału w                                                            Rzeszowie Banku PKO BP SA

Wtorek                 godz. 17.00     +Maria Dziura od rodziny Kłosowiczów z Żeglec

Środa                    godz. 17.00     +Jan Frużyński od Gabrieli i Rolanda Bogacz z                                                                     rodziną

Czwartek              godz. 17.00     +Jan Frużyński od Zbigniewa i Władysławy Łęckich

Piątek                   godz. 17.00     +Marcin Wasłowicz od pracowników I Oddziału w                                                             Dębicy Banku PKO BP SA

Sobota                  godz. 17.00     +Maria Dziura od rodziny Wantuch z Męcinki

Niedziela             godz. 8.30       +Aleksander Twaróg

godz. 11.00     +Stanisław od rodziny Szczepańskich z Żarnowca

Od 1 do 12 marca w Korczynie Msze św. za śp. Janusza Krzysztyniaka, będzie odprawiał ks. Stanisław Szańca. Za śp. Janusza będziemy się modlić codziennie w czasie Mszy św.