XXII niedziela zwykła 29. 08. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższym tygodniu, w środę, rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Na Mszę świętą na godz. 18.00 zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej i 1 i 2 klasy szkoły ponadpodstawowej. Okazja do spowiedzi od 17.00.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek spowiedź od godz. 17.00. Chorych do odwiedzin można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  3. W najbliższą sobotę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na spłatę długu za remont kościoła odwiedzając parafian w domach. Bardzo proszę o ich życzliwe przyjęcie i z góry dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Listy są do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. W najbliższą niedzielę na Mszy świętej o 11.00 dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej w ubiegłym roku, będą przeżywać pierwszą rocznicę tego wydarzenia. Spotkanie dla dzieci i rodziców w czwartek po Mszy Świętej. Nie będzie dodatkowej spowiedzi – okazja do spowiedzi w środę i piątek od 17.00 i codziennie przed Mszą Świętą. Zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo po Mszy Świętej o 8.30. Tego dnia będzie także dodatkowa Msza Święta o 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu.
  2. W minionym tygodniu zakupiliśmy i zamontowaliśmy nowe organy Viscount Cantorum Duo wraz z zestawem nagłaśniającym. Stare były już bardzo awaryjne i wymagały wymiany. Zakup udał się dzięki wsparciu Darczyńców, którzy chcą pozostać anonimowi. Na zakup organów przeznaczyli oni odpowiednio 10 tys. zł; 2,5 tys, oraz dwóch po 2 tys zł. Za pieniądze które zostały wymienimy mikrofony: na ołtarzu i ambonce.
  3. W gablotce zamieszczona jest informacja Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej o wydawaniu żywności. Zainteresowanych proszę o zapoznanie się z jej treścią.
  4. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła. W następnym tygodniu kościół posprzątają rodzice dzieci rocznicowych.
  5. Dziękuję bardzo p. Antoniemu i p. Piotrowi za pomoc w wykoszeniu trawy przy kościele, a p. Kamilowi za jej wywiezienie. Bóg zapłać.

Poniedziałek         godz. 18.00                 +Julia Grzesik od rodz. Sobczaków i Grzesików

Wtorek                  godz. 18.00                 +Anna Grzesik od wnuczki Jolanty

Środa                    godz. 18.00                 +Zofia Kudroń od Elżbiety, Wiktorii i Marii Betlej

Czwartek               godz. 18.00                 +Czesława Żebracka z of. syna Adama