XXVIII niedziela zwykła – 15. 10. 2023 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Dzień Papieski
  2. Trwa październik miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę po Sumie oraz codziennie po Mszy Świętej. Za odmówienie Różańca w kościele, kaplicy czy wspólnocie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W środę Święto św. Łukasza Ewangelisty. Modlimy się w intencji służby zdrowia.

1. W sobotę 21. października różaniec odmówimy bez wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.40. Na Mszy Świętej uczniowie klas 6 złożą deklaracje kandydatów do bierzmowania a bezpośrednio po Mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież I LO w Krośnie. Na to nabożeństwo zapraszam uczniów klas 6 i 7, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ale także wszystkich chętnych parafian.
  2. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny
  3. Dziękuje członkom Akcji Katolickiej za posprzątanie i udekorowanie kościoła, związane z Dniem Papieskim i kolejne Rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek          godz. 18.00     +Maria Wołoszyn od rodziny Gościmińskich

Wtorek                   godz. 18.00     +Andrzej Dziura od bratanka Romana z rodziną

Środa                    godz. 18.00     +Maria Wołoszyn od Wiesławy i Krzysztofa Socha

Czwartek              godz. 18.00     +Adrian w 8 r. śm. +Teofila +Roman +Tadeusz Kobak

Piątek                   godz. 18.00     +Maria Wołoszyn od Dyrekcji i pracowników Muzeum Marii Konopnickiej

Sobota                  godz. 18.00     +Piotr Dudek

Niedziela              godz. 8.30       +Maria +Władysław +Władysława +Ryszard

godz. 11.00     +Grzegorz +Antoni

Do 20 października Ks. Kazimierz Gancarz będzie odprawiał w Korczynie Msze święte z ofiar uczestników pogrzebu za śp. Janinę Kubit a od 21 do 30 października za śp. Jacka Kłosowicza. Za +Janinę i +Jacka będziemy się w tych dniach modlić w czasie Mszy świętych w naszym kościele.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej +Władysława Kalisza. Powierzmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…