Uroczystość Trójcy Świętej – 26. 05. 2024 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. W piątek Msza Święta będzie odprawiona o godz. 17.00
  2. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.
  3. Trwa maj, miesiąc poświęcony NMP. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej. W Boże Ciało Litanię zaśpiewamy w czasie procesji.
  4. W środę od godz. 17.15 okazja do spowiedzi dla rodziców i dzieci, które w czwartek będą przezywać rocznicę I Komunii Świętej, a po Mszy Świętej próba przed rocznicą. Rocznicę I Komunii dzieci będą przeżywać w Boże Ciało na Sumie.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zgłębiać będziemy tajemnicę obecności Chrystusa w Eucharystii. Msze Święte o 8.30 i 11.00. W tym roku z procesją eucharystyczną pójdziemy do Domu Ludowego i wrócimy do kościoła. Proszę rodziny mieszkające przy trasie procesji o przygotowanie, jak w poprzednich latach, ołtarzy. Pierwszego Państwa Wołoszyn, drugiego Państwa Jastrząb, Trzeciego Panie: Marię Dzija i Agatę Zych i Marzenę Wojdyło, czwartego, obok kościoła AK. Zachęcam do licznego udziału w procesji, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Proszę o włączenie się dzieci pierwszokomunijnych. Strażaków OSP proszę o zabezpieczenie trasy procesji i niesienie baldachimu.

1. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Świętej nabożeństwo i procesja eucharystyczna.
  2. W piątek z racji dyspensy udzielonej przez Ks. Aba Adama Szala nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy Ks. Abp zobowiązuje do złożenia jałmużny na misje lub zakony kontemplacyjne.
  3. 22 czerwca organizujemy wyjazd parafialny do Sandomierza. W programie wyjazdu znajdzie się wizyta w Muzeum Sali Figur Woskowych Ojca Mateusza, zwiedzanie z przewodnikiem katedry, muzeum zamkowego, trasy podziemnej. Cena 180zł od osoby. W cenie: transport, bilety wstępu i dwudaniowy obiad. Zapisy dziś po mszach świętych i do najbliższej niedzieli włącznie .
  4. Jak co roku odbędzie zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać za Domem Ludowym obok altanki do środy do godz. 9.30.
  5. Proboszcz z Potoka zaprasza chętnych do włączenia się w 9 dniową pielgrzymkę „Sanktuaria Włoch”. Termin 22-30 czerwca. Koszt 1300zł i 570 Euro. Bliższe informacje w gablotce.
  6. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  7. Dziękuje rodzinom, które posprzątały i pięknie przyozdobiły kościół i kolejne rodziny proszę o podjęcie tego zadania. Przed Bożym Ciałem kościół posprzątają i przyozdobią rodziny dzieci rocznicowych.

Poniedziałek          godz. 18.00     +Jan Styś od Rady Rodziców

Wtorek                   godz. 18.00     +Adam Myrdek od Jacka i Barbary Franus z rodziną

Środa                    godz. 18.00     +Grzegorz Krzysztyniak

Czwartek              godz. 8.30       +Maria +Józef +Eugeniusz Guzik +Eliasz Bieniasz