IV Niedziela Adwentu – 14. 12. 2023 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, która w tym roku zostanie odprawiona o 22.00. Od 21.15 czuwanie kolędowe poprowadzi nasza schola. Wcześniej w domach, wspólnotach rodzinnych zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

1. W następną niedzielę wypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Tradycyjne nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne będzie odprawione po Sumie.
  2. Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł.
  3. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszej świątyni. Państwu Kubackim za ofiarowane choinki, panu Adamowi za ich przywiezienie, panu Wiesławowi za wykonanie do nich stojaków, a pani Halinie za kolejne ręcznie wykonane ozdoby. Za wykonanie dekoracji paniom: Agacie, Jadwidze, Jolancie, Krystynie, Marii oraz panom Antoniemu i Januszowi – Bóg zapłać.
  5. Wizytę duszpasterską rozpocznę 28 grudnia a jej porządek podam w Święto Św. Szczepana i zamieszczę i Internecie.
  6. Dziękuje Rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne Rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Niedziela              godz. 22.00 Pasterka – +Czesław Wiśniowski

Poniedziałek        godz. 8.30       +Jadwiga +Stanisław +Michał +Andrzej Kubaccy                                                              +Leszek Soliński

godz. 11.00     O potrzebne łaski dla Katarzyny

Wtorek                 godz. 8.30       +Eugenia Wojdyła od syna z rodziną

godz. 11.00     +Czesław Wiśniowski +Maria +Wojciech Maciejowscy

Środa                    godz. 8.00       +Elżbieta Micuda od Michała i Sabiny

Czwartek              godz. 8.00       +Adam Kłosowicz od siostrzenic Agnieszki i Bożeny

Piątek                   godz. 17.00     +Grzegorz Krzysztyniak

Sobota                  godz. 8.00       +Jan Skałuba w 2 r. śm.

Niedziela              godz. 8.30       +Bożena Kaszowska

godz. 11.00     +Ks. Kazimierz Bugiel +Wojciech +Józefa + Karol                                                              +Wacława

Do końca miesiąca Ks. Kazimierz Gancarz będzie odprawiał w Korczynie Msze Święte za śp. Janinę Kubit. Za śp. Janinę będziemy się w tych dniach modlić w czasie Mszy w naszym kościele.

Pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Władysława Giemzę – Wieczne odpoczywanie….