I Niedziela Adwentu – 03. 12. 2023 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. W Adwencie zapraszam codziennie w dni powszednie na godz. 17.00 na Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty. Szczególnie zapraszam dzieci, do noszenia lampionów. Codziennie będą rozdawane specjalne naklejki, i inne drobne niespodzianki. Szczegóły na pierwszych Roratach.
  2. W środę w naszej parafii zapowiedział się z wizytą św. Mikołaj. Spotkanie ze św. Mikołajem po Mszy Świętej około 17.45. Sekretariat św. Mikołaja czynny od 15.00 w salce na dole plebanii. Na spotkanie zapraszam także scholę i wszystkich ministrantów.

1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  2. W dniach 7, 8, 9 grudnia tj. czwartek piątek i sobotę w godz. 9.00-15.00 Pan Organista będzie roznosił opłatki. Rozpocznie od rodziny p. Maciejowskich idąc w stronę kościoła i dalej Zręcina. Proszę o życzliwe przyjęcie P. Organisty. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za Jego całoroczną ofiarną posługę.
  3. W następną niedzielę kwestę przy kościele będzie prowadzić Krośnieńskie Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych. Zbiórka przeznaczona jest na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. W miarę możliwości wesprzyjmy to dzieło.
  4. Także od II niedzieli Adwentu będą do nabycia świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł.
  5. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i specjalny numer Gościa. W zakrystii można nabyć, w cenie 50 zł, albumy o Błogosławionej Rodzinie Ulmów.
  6. Dziękuje Rodzinom za posprzątanie kościoła i kolejne Rodziny proszę o podjęcie tego zadania. Dziękuję za przygotowanie wieńca adwentowego p. Agacie, p. Paulinie, p. Wojciechowi i scholi, a p. Agacie za całość dekoracji. Bóg zapłać.
  7. Dziękuję za odśnieżanie placu przy kościele panom: Antoniemu, Krzysztofowi, Pawłowi i Zbigniewowi. Bóg zapłać.

Poniedziałek          godz. 17.00     +Andrzej Dziura z of. syna Wiktora z rodziną

Wtorek                   godz. 17.00     +Stanisława Szymańska 40 r. śm. i +Bazyli

Środa                    godz. 17.00     +Janina Kubit

Czwartek              godz. 17.00     +Andrzej Dziura z of. wnuków ze Zręcina