XXV niedziela zwykła – 24. 09. 2023r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś gościmy w naszej parafii s. Klawerianki – opowiedzą nam o misjach, będą także rozprowadzać kalendarze na rok 2024. Poprzez zakup kalendarza będzie można wesprzeć ich działalność dla misji.
  2. W najbliższą sobotę planowana jest pielgrzymka parafialna do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Wyjazd z parkingu obok Starej Szkoły o godz. 7.00. Proszę o wpłatę 110 zł od osoby. W cenie: transport, jednodaniowy obiad i bilety wstępu do Muzeum i podziemi katedralnych. Jeśli ktoś chciałby się dopisać to dziś jest ostatni termin. Chętnych prosimy o zapisy i wpłaty u Pani Beaty i Pani Jolanty. Z racji pielgrzymki w sobotę nie będzie Mszy Świętej. Intencja zostanie odprawiona na Kalwarii Pacławskiej.

1. Od najbliższej niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Różaniec w niedzielę po Sumie oraz codziennie po Mszy Świętej.
  2. W niedzielę na Sumie rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej a po Mszy Świętej krótkie spotkanie dla ich rodziców.
  3. Parafia w Potoku zaprasza na pop – oratorium „Przy Sercu Twoim” w niedzielę o godz. 18.00. Oratorium poprzedzą warsztaty – szczegóły na plakacie w gablotce.
  4. Na stoliku za ławkami dostępna jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny
  5. Dziękuje Rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościoła i proszę kolejne rodzinny o podjęcie tego zadania. Dziękuje p. Antoniemu i p. Piotrowi za wykoszeni trawy przy kościele a p. Marii i p. Januszowi za podstawienie przyczepki, wywiezienie trawy oraz zadbanie o zieleń przy plebanii.

Poniedziałek          godz. 18.00     +Maria Wołoszyn od Józefa Chmury

Wtorek                   godz. 18.00     +Jan Żebracki od rodz. Kostków

Środa                    godz. 18.00     +Maria Wołoszyn od Tadeusza Chmury

Czwartek              godz. 18.00     +Jan Żebracki od rodz. Kostków

Piątek                   godz. 18.00     +Jan Żebracki od rodzin Woźniaków i Sochów

Sobota                                          +Maria Wołoszyn od kuzynki Teresy z Długiego

Niedziela              godz. 8.30       +Zygmunt Wojdyło z of. sąsiadów syna Waldemara                                                          Anny i Krzysztofa

godz. 11.00     +Marceli +Czesława +Karolina +Stanisław

W tym tygodniu będą trzy dodatkowe Msze święte o godz. 19.00

w poniedziałek +Andrzej Dziura od koleżanek i kolegów z pracy Ewy z firmy Bepoplast

we środę +Andrzej Dziura od Doroty i Danuty Dziura

w czwartek +Andrzej Dziura od rodziny Wantuch

Ks. Kazimierz Gancarz będzie odprawiał w Korczynie, Msze święte z ofiar uczestników za śp. Danutę Godlewską, od c zwartku 14.09. do 4 października (bez 1 X),. Za śp. Danutę będziemy się w tych dniach modlić w czasie Mszy świętych w naszym kościele.